Скарбничка цікавих знань “Історія кохання, яке живе століттями”

Історію творять особистості – сильні духом, милосердні, розумні та терпеливі. Саме такою була Роксолана – полонянка з України, яка стала володаркою трьох частин світу. 18.03.2025 року працівники бібліотеки-філії № 1  по роботі з дітьми Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели скарбничку цікавих знань “Історія кохання, яке живе століттями”. На захід були запрошені учні  4 ліцею (9-10 класів) на чолі з педагогом-організатором Гедвик Тарасом Івановичем.

Бібліотекар зібрала гіпотези відомих істориків сходознавців, щоб розповісти присутнім у залі про можливе походження Роксолани. Найбільш поширеною версією про її походження досі залишається “рогатинська” версія, але немає жодного документа, який би підтверджував цю версію про її походження.

Про діяльність цієї величної особистості, коли вона вже була в Османській імперії збереглося більше документів: збереглись її листи до Сулеймана, листи до польського короля Сигізмунда Августа, працівник книгозбірні зачитувала уривки цих листів, разом із учасниками заходу по листах, манері написання аналізували характер великої жінки, її вміння вести дипломатію. Бібліотекар розповіла багато цікавих фактів про Роксолану із циклу книг Олександри Шутко – відомої в Україні роксоланознавиці.

З привітальним словом звернувся до аудиторії гість заходу – доцент Прикарпатського Університету імені Василя Стефаника, кандидат історичних наук – Меланюк Тарас Зіновійович. Він  наголосив на важливості проведення історичних заходів, які мотивують учнів досягати успіхів , незалежно від того, як складаються  життєві обставини. Під час презентації розгорнутої книжкової полиці “Українка на Османському престолі” бібліотекар ознайомила присутніх з літературою про Роксолану.

Детальніше

Літературний гурток «Об’єднання творчих сердець»

Знову понеділок… і знову в затишному приміщенні читального залу ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради зустрілися учасники літературного гуртка «Об’єднання творчих сердець», керівницею якого є письменниця, казкарка Роксоляна Дебенко. Тематичне засідання 17 березня 2025 р. було присвячене весні. Любителі літературного слова читали свої нові твори й обговорювали їх. Пора року одна, але звучала вона по-різному в прочитаних гуртківцями творах, адже й у природі весна ніколи не повторюється. Щороку приносить щось нове й невідоме. Нам потрібно лише навчитися бачити, відчувати цю красу й висловлювати свої почуття й емоції. Учасники гуртка вдало висловили свої почуття поетичними й прозовими творами. У колі однодумців час промайнув швидко і, дотримуючись традицій, учасники літературного гуртка отримали нове завдання для обговорення – написати твір «Неземна любов». Інформацію підготувала бібліотекар читального залу Валентина Часник.

Детальніше

Кінозал “Релаксотерапія”. “Хто такий Гаррі Крамб?”

10.03.2025 р. о 12:00 у читальному залі ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся повторний показ комедії “Хто такий Гаррі Крамб?”. У сюжеті комедійного детектива  “Хто такий Гаррі Крамб?” невідомий викрадає старшу дочку відомого мільйонера Пі Джея Даунінга з метою отримання великого викупу. Звичайно ж у такій справі звертатися до поліції не можна, адже викрадач може завдати шкоди дівчині. Згорьований батько звертається за допомогою до приватної детективної агенції, сподіваючись, що професіонали зможуть допомогти йому розшукати дочку. Звичайно ж робота детективів завжди пов’язана з заплутаними розслідуваннями, непередбаченими складнощами, самовіддачею, блискучим розумом і енергійністю, а їхнє життя іноді наражається на небезпеку. Але все це зовсім не про детектива-невдаху Гаррі Крамба, який не виділяється логічним мисленням і провалює будь-яку розпочату справу. Шеф агентства доручає розслідування викрадення саме йому, адже він упевнений, що Крамб обов’язково провалить справу. Проте детектив вирішив довести протилежне. На перегляд кінострічки завітали мешканці міста та учасники Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування.
Фільм взято на сайті https://kinoukr.com/

Детальніше

«Героїв стежина – від батька до сина»

14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. Саме в цей день 14 березня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану почали формування добровольчого батальйону для захисту України від російської збройної агресії. З нагоди відзначення Дня українського добровольця, 14 березня 2025 року, в бібліотеці-філії №8 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради бібліотекарка підготувала для своїх користувачів патріотичну хвилину «Героїв стежина – від батька до сина». Добровольці… Їх подвиг врятував країну. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт. Іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст і відтепер 14 березня країна віддає шану їхньому подвигу.  Щира подяка усім добровольцям та вічна пам’ять полеглим в боях, які загинули під час виконання обов’язків, адже саме вони роблять все задля збереження незалежності України. Також була оформлена виставка літератури «Український доброволець – взірець патріотизму». 

Детальніше

Бібліотечне культкафе «Під палітуркою»

Постійна рубрика Івано-Франківської МЦБС розповість вам про постатей, які в різні роки творили українську культуру, – самобутніх філософів, геніїв слова, законодавців музичної моди, золотих імен українського живопису, режисерів-новаторів, громадських діячів, благодійників.

Ці короткі віртуальні рандеву триватимуть приблизно…філіжанку кави)

Історія української культури – драматична і часто трагічна, як і долі відчайдухів, які попри заборони і переслідування, у часи тотальної заборони всього українського, зуміли підняти національну культуру на високий рівень і навіть здійснити вплив на культуру світову. 14 березня 1872 року у селі Слободо-Ободівка на Вінниччині народився Олекса Новаківський український живописець, графік, педагог, представник неокласицизму та символізму. Зразковий випускник Краківської академії мистецтв і учень Яна Матейка. Перспективний маляр, потенціал якого порівнювали з Ван Гогом і Мунком.

Засновник мистецької школи у Львові, яка розкрила десятки яскравих талантів. Улюбленець богемної молоді, друг Шептицького і людина-легенда. Новаківський брав участь у численних мистецьких виставках, зокрема у Львові, Відні, Парижі, та інших європейських містах. З 1903 року працював викладачем у Львівській школі прикладного мистецтва, виховавши цілу плеяду талановитих художників. Окрім художньої діяльності, він активно підтримував розвиток української культури і мистецтва в Галичині, був членом Українського наукового товариства у Львові. У його майстерні діяла студія, названа пізніше Мистецькою школою Новаківського.

 

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top