Бібліоподорож “Письменники Івано-Франківська”

5 травня 2022 о 12:00 року бібліотекарки Абонементу ЦМБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради долучилися до проведення щоденних екскурсій для ВПО проєкту “Екскурсії з місцевим”, провівши напередодні відзначення Дня міста бібліоподорож “Письменники Івано-Франківська”.

Бібліопрогулянка стартувала від імпровізованої різдв’яної шопки поблизу Ратуші. Це – точка знайомства.

Розпочалася бібліоподорож, як завжди, з молитви, бо люди переїхали до нашого міста вимушено і кожен в думках згадує своє місто. Коротко, символічно молилися за Україну, взявшись за руки стали в коло і промовили всі разом “Отче наш”, “Богородице Діво”, чим подякували і Богу і ЗСУ за можливість спокійного проживання в місті і проведення цієї мандрівки.

Бібліотекарки представилися і коротко ознайомили з маршрутом бібліоподорожі “Ратуша _ Абонемент ЦМБ”. Він містив цікаві моменти-зупинки “Ратуша _ Майдан Шептицького _ Музей Мистецтв _ початок Стометрівки _ вул. Січових Стрільців (готель “Дністер”) _ початок вул. Шевченка _ вул. Гординського _ вул. Мазепи _ вул Короля Данила.

Бібліотекарки провели ознайомчу неофіційну екскурсію містом дорогою в бібліотеку, а повернувши , на вулицю де знаходиться книгозбірня – вулицю Короля Данила – виділили пам’ятки архітектури місцевого значення – давні кам’янички ( Будинок 3, (1910 рік), що належала власникові шкіряної фабрики Я. Маргошецу до 1935 року, будинок 22, давня кам’яничка 1910 року) та інші цікаві споруди, що вартують уваги. (Інформація за книгою Михайла Головатого “200 вулиць Івано-Франківська”). Також звернули увагу на чудові відреставровані двері будинку 3.

Знайомство ВПО з книгозбірнею розпочалося з представлення креативної бібліовітрини ” Івано-Франківськ: погляд крізь століття”. На ній експоновані світлини із альбомома Сергія Петрича “Івано-Франківськ – графічні нариси”, картина учасника багатьох бібліотечних заходів, молодого художникика, який зараз захищає Україну – Ярослава Туріва та скритчі реставрованих дверей користувачки бібліотеки, молодої художниці – Мілени Вітровської.
В приміщенні бібліотеки учасників мандрівки коротко ознайомили з історією створення ЦМБ.

Для представлення книг Івано-Франківських авторів, бібліотекарки помандрували поличками книжкової виставки “Тобі, рідне місто, натхнення й талант” , зокрема, ознайомили учасників бібліоподорожі із книгами Юрія Андруховича, Василя Бабія, , Ольги Деркачової, Марії Дзюби, Оксани Кузів, Марії Микицей, Ольги Слоньовської, Неоніли Стефурак, Степана Процюка, Тараса Прохаська, Марії Ткачівської, Ярослава Ткачівського, та багатьох інших.

Подорожували разом з бібліотекаркою сторінками книги Софії Андрухович “Фелікс Австрія”, зачитали чудові зразки малої прози Марії Вайно “Вулиця шляху” та “ Дім на вулиці Бельведерській”.

Не обійшли увагою і молодих авторів міста, презентувавши виставку “Молоді крила творчості”.

Цікавим вкрапленням до бібліоподорожі став невеличкий сюрприз, своєрідна родзинка заходу – презентація своїх книг авторкою Іриною Тарновецькою-Мороз Iryna Tarnovetska-Moroz, яка поділилася з присутніми і своїми віршами і своєю надзвичайно теплою і світлою енергетикою, бо старалася якнайбільше підтримати людей, які покинули свої домівки.

Отак ми помандрували Івано-Франківськом і за книгами івано-франківських авторів, напередодні відзначення Дня міста.

Навіть не думайте, що це було нудно, бо як запевнили нас учасники мандрівки, вона їм дуже сподобалась і запам’ятається надовго.

Із слів учасниці екскурсії, ВПО із Запоріжжя Олени: “Бібліомандрівка дуже цікава, вона допомогла нам глибше пізнати дух міста, познайомитись з цікавими його місцями та чудовими письменниками, залишила незабутні враження. Дякуємо за вкладену частинку вашої душі в її проведення”.

Так, бібліотекарки, старалися якнайкраще презентувати наше місто і бібліотеку, а також Івано-Франківських авторів, адже ми дуже любимо наше компактне, красиве, комфортне місто і, з радістю хотіли поділитися інформацією про книги і франківських письменників, а також своїми емоціями з людьми, які вимушено покинули свої домівки і знайшли тимчасовий притулок в нашому, затишному, різноманітному місті, що надихає на кожному кроці.

Відповідальні за підготовку і проведення бібліоподорожі Марія Зіняк та Ольга Кирста.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top