Година української класики “Панас Мирний – корифей української прози” (175 років від дня народження)

Панас Мирний -визначний український письменник ХІХ століття, автор  численних прозових творів, який увійшов до золотого фонду української літератури. Його творчість вражає глибоким реалізмом, соціальною наочністю та людяністю. До найвідоміших творів Мирного належать “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”,  “Камінний хрест”, “Маруся”, “Повія” та інші.

Талановитий майстер художнього слова створив справжні літературні  шедеври, у яких утверджуються гуманістичні ідеї, відстоюється право людини на достойне життя, лунає заклик до морального вдосконалення. У його творах, сповнених правди життя, і  нині можна знайти відповіді на складні питання сьогодення.

  13 травня 2024 р. о 14:00 в читальному залі ЦБ (вул Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся масовий захід – година української класики “Панас Мирний – корифей української прози”  (175 років від дня народження).

  Бібліотекар читального залу Казакова Ірина у своєму виступі зазначила, що у своїх творах Панас Мирний відобразив душу та долю українського народу, його багатство та трагедію. Ім’я Панаса Мирного стало синонімом глибокого і мудрого пізнання людських стосунків і суспільних процесів, а його твори назавжди залишаться в серцях тих, хто зверне до них свою увагу.

 

  Працівники читального залу ЦБ організували однойменну тематичну бібліотечну виставку. На ній представлені наукові, науково-популярні видання та статті з періодики про життя та діяльність знаного письменника. Адже майже півстоліття Панас Мирний збагачував золотий фонд української культури соціально-психологічними романами, повістями, оповіданнями, працював на відродження України, піднесення гідності й національної гордості її народу, утвердження й збагачення української мови як української нації.

Відповідальна за проведення масового заходу Казакова Ірина.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top