Експрес-інформація “Лауреати премії ім. Т.Шевченка”

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – найвища відзнака за твори літератури та мистецтва в незалежній Україні, яка присуджується щорічно.

З цієї нагоди 07 березня 2023 року в бібліотеці-філії №14 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготовлена експрес-інформація “Лауреати премії ім Т.Г.Шевченка”.

Республіканська премія імені Т.Г.Шевченка заснована у 1961 р. згідно з якою встановлено нагороджувати видатних митців за високохудожні твори та роботи в галузі літератури, образотворчого мистецтва, музики, театрального мистецтва та кiнематографiї. Першими Лауреатами Шевченківської премії 1962 року в галузі літератури стали Олесь Гончар (за роман «Людина і зброя») та Павло Тичина (за «Вибрані твори в трьох томах»).

22 червня 2000 року, згідно з Указом Президента України № 808/2000, найвища нагорода в Україні в галузі культури була перейменована на Національну премію України імені Тараса Шевченка. Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка 2023 року визначився із фіналістами премії у 2023 році.  За результатами конкурсу до участі у третьому турі в галузі літератури допущені: Олександр Авербух. Книга поезій «Жидівський король»; Катерина Калитко. Книга поезій «Орден мовчальниць»; Артем Чередник (Артем Чех). Роман «Хто ти такий?». Про них, а також про номінантів в галузі літературознавства, журналістики, мистецтва та історію Національної премії ім. Т.Г.Шевченка можна дізнатись з інформаційної  рубрики “Лауреати літературних премій”, принагідно переглядаючи матеріали виставки, присвячені Т.Г.Шевченку із циклу “Наші класики”. 

Лауреатів Національної премії України 2023року традиційно оголошують     в день народження Шевченка. Тому інформація про них буде розміщена додатково.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top