Літературно-патріотична година “Наш стяг у злоті і блакиті”

Ще задовго до світанку Незалежності, майже півстоліття тому у Братківцях вперше на Прикарпатті був піднятий синьо-жовтий прапор, як символ незламності українського духу та безмежного прагнення до волі.
До Дня Державного Прапора України, який відзначається щорічно 23 серпня, у бібліотеці-філії №23 (вул. Шевченка, 66) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була підготовлена і проведена літературно-патріотичну годину “Наш стяг у злоті і блакиті”.
Державний Прапор України затверджений Верховною Радою України 28 січня 1992 р. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького вироблялися з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносився хрест, зорі, зброя, постаті святих. Так, упродовж історичного розвитку жовто-блакитний прапор був символом боротьби за національні й соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі. Наш золото-блакитний прапор кров’ю Героїв омитий, кулями простріляний, вогнем війни обпалений. Наш ПРАПОР – наша  СВЯТИНЯ.
Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top