Пам’ятка користувачу “10 порад з профілактики раку” 

04 лютого щорічно відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який був проголошений у 2005 році Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями. Метою проведення цього дня є підвищення  обізнаності  про рак, як одного із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації.

Саме з цією метою та p метою акцентування уваги на профілактиці, ранньому виявленні та лікуванні цього захворювання,  працівники абонементу ЦБ (вул. К. Данила, 16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували і видали  пам’ятку користувачу “10 порад з профілактики раку”, з якою протягом дня (04 лютого 2023 року) ознайомлювали своїх читачів.

Міжнародні експерти кажуть, що майже половину смертей від раку  можна було б уникнути, якби всі дотримувались рекомендацій.

Вони доволі прості:

 1. Не паліть. Не вживайте ніяких видів тютюнової продукції;
 2. Зробіть свій дім вільним від тютюнового диму. Зробіть так, аби середовище на роботі теж було бездимним;
  3. Підтримуйте здорову масу тіла!;
 3. Будьте фізично активними в повсякденному житті. Обмежте кількість часу, який ви проводите в сидячому положенні;
  5. Дотримуйтесь здорового раціону харчування:

– Вживайте в їжу велику кількість цільних злаків, зернобобових, овочів і фруктів;

– Обмежте вживання в їжу висококалорійних продуктів (з високим вмістом цукру або жиру) і уникайте вживання підсолоджених напоїв.

– Уникайте вживання м’ясної продукції, підданої технологічній обробці, і продуктів з високим вмістом солі;

Їжте корисні продукти і не пийте алкогольні напої. Якщо ви вживаєте будь-які види алкогольних напоїв, обмежте їх споживання. Повна відмова від вживання алкоголю може запобігти розвитку раку.

 1. Уникайте надмірного впливу сонячних променів, особливо на дітей. Використовуйте сонцезахисні засоби. Не користуйтеся соляріями.
  7. На робочому місці захищайте себе від впливу речовин, які викликають рак. Дотримуйтесь  правил з охорони та гігієни праці.
 2. З’ясуйте, чи ви не піддаєтеся впливу радіації внаслідок високого рівня природного опромінення радоном в житловому приміщенні. Прийміть заходи по зниженню високого рівня радону.
 3. Для жінок:
 • Якщо у вас є така можливість, годуйте свою дитину грудьми. Грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку в матері.
 • Обмежте використання гормонозамінної терапії, яка підвищує ризик розвитку деяких видів раку.
 •  Подбайте про те, щоб ваші діти пройшли вакцинацію від:

Гепатиту В (для новонароджених)

Вірусу папіломи людини (для дівчаток).
10. Регулярно проходьте медичні огляди та скринінгові обстеження.

Пам’ятаймо, профілактика раку є найбільш економно ефективним методом боротьби з цією хворобою.  Вона призводить до значної економії витрат на лікування та збільшення  тривалості і якості життя, а також  запобігання стражданню від хвороби.

Уважно ставтесь до вашого здоров’я.

Відповідальна за проведення заходу – Данилів Л.В., відповідальні за підготовку і випуск пам’ятки користувачу бібліотеки – Зіняк М.В., Гашевський Т.Д. інформацію підготувала – Кирста О.М.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top