“Перевалу” – 25!

%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d0%b0%d0%bb-120 грудня 2016 р. о 15:00 в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) відбулося урочисте відзначення 25-ліття всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал». На сьогодні співзасновниками часопису є Івано-Франківська обласна рада й Івано-Франківська обласна організація НСПУ. Головний редактор видання – Ярослав Васильович Ткачівський, відомий письменник, поет, журналіст, секретар НСПУ, заслужений працівник культури України.

На урочисте зібрання були запрошені письменники краю, представники влади, члени редакційної колегії, бібліотекарі міста, шанувальники “Перевалу”.

«Перевал» – ровесник Незалежності, і це зовсім не випадково… Тогочасний головний редактор журналу Василь Добрянський у редакторському слові до його першого номера писав: «Ми долаємо історичний перевал, який відкриває нам ясні овиди нового, цивілізованого життя. Ми віримо в майбутнє демократичної України, ми мусимо бачити його і свідомо будувати на підвалинах Чесності, Добра, Краси й Гідності».

%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d0%b0%d0%bb-2Щиро привітали членів редакційної колегії з ювілеєм часопису перший заступник голови обласної ради В.І. Гладій та заступник голови ОДА І.М. Пасічняк, побажали колективу творчої снаги, запевнили про підтримку часопису, вручили пам’ятні подарунки та грамоти.

Мер міста Р.Р. Марцінків підтримав естафету привітань і вручення нагород, зокрема, нагородив відзнакою міського голови “Міць і гордість Івано-Франківська” головного редактора часопису Я.В. Ткачівського та голову ОО НСПУ Є.М. Барана.

В.В. Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА, давній шанувальник “Перевалу” також привітав колектив творців часопису, побажав великих тиражів, творчих знахідок, вручив пам’ятні подарунки. %d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d0%b0%d0%bb-3Журнал – це люди, які його творять, готують до видання, благословляють на існування, дбають про його престиж в українських літературних колах.

На заході був присутній перший головний редактор ”Перевалу” В.В. Добрянський, який в спогадах повернувся до витоків “Перевалу”, з теплотою згадував всіх журналотворців, справжніх подвижників своєї справи.

Багато привітань, побажань прозвучало в цей день творцям “Перевалу”. У форматі “вільного” мікрофону виступили Є.М. Баран, С.Г. Пушик, І. Гаврилович, Г. Турелик, М. Якимечко, Л.В. Бабій, Г.М. Медвідь, Г. Христан…

“Варто зауважити, що такий часопис – це гордість не тільки літераторів краю, а й всіх шанувальників справжнього українського слова. Протягом 25-ти років свого існування журнал «Перевал» без перебільшення жив життям України: літературним, мистецьким, громадсько-політичним. Власне кажучи, всі вагомі суспільні події, ювілейні дати й теми духовної царини знаходили своє відображення на сторінках «Перевалу» в публіцистичних, літературно-критичних матеріалах, художніх творах”, – відзначила в привітальному слові директор МЦБС Г.М. Медвідь.

“Ми, бібліотекарі, стверджуємо: завжди своєчасними та актуальними були і публікації, присвячені Майдану 2004-го року, і висвітлення подій Євромайдану 2014-го року. Вразили своїми змістовними добірками номери до ювілеїв Т.Г. Шевченка та І.Я. Франка. Спеціальний випуск був присвячений військово-патріотичній тематиці, зокрема ситуації на сході України, де вже третій рік триває розпочата Кремлем російсько-українська війна. Тому, загалом, вважаємо тематичні випуски журналу вдалим письменницьким доробком”, – зазначила у своєму виступі модератор зустрічі, провідний бібліотекар читального залу ЦБ Світлана Балабан.

На завершення головний редактор “Перевалу” Я.В. Ткачівський говорив про реформування “Перевалу”, згідного чинного законодавства України, розповів про творчі плани колективу журналу та висловив сподівання на успішне майбуття часопису-ювіляра: “…темряви, пітьми й темноти в цьому грішному світі нам не бракує. А от світла, добра і мудрого, щирого, ласкавого слова усім дуже не вистачає в цей черствий для наших душ час. То, може, нині саме та пора, коли кожен громадянин України мав би озброїтися словами Правди, Добра й Справедливості…”.

Бібліотекарі читального залу ЦБ презентували учасникам урочистостей ювілейну виставку “Перевалу” – 25!” та ексклюзивне відео “На ясні овиди…”.

Відповідальна за організацію заходу директор Івано-Франківської МЦБС Ганна Михайлівна Медвідь.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top