Перегляд драми «Таємний щоденник Симона Петлюри»

Бібліотека сьогодні стає носієм всього кращого, прогресивного і корисного. Вона йде в ногу з часом, змінюється відповідно до нових реалій. 

14 вересня 2018 р. учасники клубу для людей золотого віку, створеного в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5), Департаменту культури міської ради відвідали кінотеатр «Люм’єр», безкоштовно переглянули драму «Таємний щоденник Симона Петлюри» — український історично-біографічний фільм 2018 року режисера Олеся Янчука за сценарієм Михайла Шаєвича. Організовано перегляд кінофільму за сприяння міського голови Руслана Марцінківа та директора кінотеатру “Люм’єр” Лідія Шкрібляк.

Сюжет стрічки охоплює період життя Симона Петлюри, головного отамана військ Української Народної Республіки і лідера Директорії УНР, коли той перебував в еміграції у Парижі, до того дня, коли Петлюру вбив Самуїл Шварцбард. Історія розповідає не лише про план знищення Петлюри, а й про останні дні його життя.

Основою фільму є не реальні історичні документи та праці Петлюри, а вигаданий сценаристами «щоденник». Від самого анонсу стрічка зазнавала критики. Втім, як визнавали самі «творці», зокрема сценарист М. Шаєвич, метою фільму, знятого за гроші українців, був не історичний переказ, а авторська інтерпретація: «Задум – повернути у правильне русло напрямок думок людей, які звикли думати, що Петлюра — розбійник, антисеміт, бандит». Такий фільм спонукає думати, аналізувати, а не проковтнути і вірити тому, що тобі нав’язали політтехнологи.

Члени клубу «Люди золотого віку» вдячні організаторам цього цікавого і корисного заходу за увагу, проявлену до них, за можливість відвідати сучасний кінотеатр та отримати естетичне задоволення від перегляду високохудожнього українського кінофільму.

Відповідальна за проведення заходу Ірина Тарновецька-Мороз.

Поділіться цим записом в:
Top