Презентація казки “Колобок” з доповненою реальністю

11 липня в центральній бібліотеці для дітей (вул. С.Бандери, 8. Т.: 53-25-97) зібралися діти віком від 2 до 8 років разом з батьками на презентацію книжки «Колобок» з доповненою реальністю. Казка «Колобок» – проста й мудра казка – знайома всім. Здавалося, що ще можна додати до відомого поєдинку Колобка з лісовими звірями?! Виявляється, можна! Колобок покотився не тільки у казці та у дитячій уяві, але й у книжці. 

Під час презентації діти з захопленням слухали казку та одночасно дивились її на екрані ТВ, гралися, взаємодіючі з героями казки, співали пісеньку Колобка, спілкувалися і творили разом з книжкою «Колобок»: розігрували сценки та розмальовували казкових героїв. Було дуже атмосферно!

Цю чудову книжку, ілюстрації якої оживають, подарував бібліотеці автор проекту TaleAR Олександр Музика. Як виник задум зробити саме таку книжку.

Автор проекту TaleAR розповів, що підштовхнув його на створення казки «Колобок» з доповненою реальністю власний син: «Колись мій старший син, якому було тоді три роки, запитав мене про те, чому Колобок, який ожив у баби на віконечку, не може ожити у нас на книжці?» « Тоді я зрозумів, що повинен це зробити – оживити для сина Колобка», – говорить Олександр Музика, автор TaleAR проекту. «Колобок» – перша книжка проекту. Плани – великі та амбітні: створення розвиваючих коротких, повчальних історій та народних казок з доповненою реальністю. 

Цікаві факти про книжку «Колобок»:

  • Книжка говорить трьома мовами: українською, англійською та російською. Тож дітки зможуть вивчити улюблену казку різними мовами.
  • Українською мовою книжку озвучила дівчинка, яка зараз проживає у Донецьку. Тож поки що вона не зможе отримати таку книжку.
  • Книжка з доповненою реальністю розвиває емоційний інтелект, уяву, увагу, допитливість та вміння дивуватись.
  • Книжка з доповненою реальністю навчає використовувати сучасні технології та закладає фундамент для розвитку молоді в IT.
  • Віддрукована зі спеціального картону та спеціальною фарбою, що дозволена для використання дітям в країнах ЄС та Україні.
  • Кожна сторінка створена з картону, що дозволить використовувати її довгий час.
  • Задля підвищення безпеки дітей, кути книжки заокруглені.

Як користуватися книжкою

Сторінки з яскравими малюнками можна гортати, як звичайну паперову книгу. При цьому читати текст на трьох мовах – українською, англійською і російською. Українською мовою читання можна здійснювати по-складах. Для цього кожен склад розділено знаками тире.

Малюнки і текст можна привести в дію. Для цього потрібен гаджет. На нього завантажити додаток, безкоштовний. Електронний пристрій навести на відкриту сторінку книги і зображені малюнки оживатимуть. Рухливим можна зробити окремого героя чи предмет, зображені на малюнку. Варто тільки доторкнутися до них на екрані мобільного пристрою. У такому випадку Колобок покотиться, а дід з бабою «охатимуть» від того, що він втік від них.

Казка починає говорити мовою тої країни, прапорець якої натисниш на зображенні.

Дякуємо за інформаційну підтримку: Галицький Кореспондент, ТРК “Раї”, ТРК “UA:Карпати”, ТРК “ВЕЖА”.

Відповідальні за підготовку та проведення заходу Томілова Лілія, Гашевський Тарас.

Поділіться цим записом в:
Top