Презентація проекту «Інклюзія у бібліотеці»

26 грудня 2018 р. о 11:00 у бібліотеці-філії №4 (вул. Коновальця,132а) відбулась презентація проекту «Інклюзія у бібліотеці».

Чомусь всі вважають що людина з інвалідністю не може вести активний спосіб життя. Насправді, такі люди навчаються, працюють, спілкуються, займаються творчістю, але є й такі, що обмежені у спілкуванні (на жаль, їх більшість), мають недостатній рівень адаптації у суспільстві, тому вони залишаються сам на сам зі своїм світосприйняттям. Місія сучасних бібліотек полягає у соціальній адаптації, інклюзії людей з особливими потребами.

Інклюзія – процес реального включення людей в активне громадське життя, зміцнення почуття приналежності до спільноти, урізноманітнення дозвілля, сприяння розвитку творчих здібностей.

Саме тому на базі однієї з наших бібліотек, ми відкрили інтерактивно-розважальний центр, основним завданням якого формування толерантного ставлення до людей з інвалідністю по зору. Центр оснащений комплексом розважальних ігор: настільною грою “Монополія” з брайлівськими позначками, 100-клітинковими міжнародними шашками, тактильними нардами, наборами для гри “Бінго” з тактильними позначками, комплектами спеціальних дерев’яних шахів, розширеним комплектом доміно, аудіокнигами.

Наші відвідувачі отримали можливість ознайомитись із усім спектром запропонованих настільних ігор, головоломок, а також книг. Ми побачили їхнє зацікавлення у даному проекті. Кожен з присутніх знайшов щось для себе. Хтось складав головоломку куб, хтось грав у солітер, хтось зміг виштовхнути кульку з лабіринту. Однак найбільш цікавим заняттям для всіх присутніх виявилась гра в бінго і нарди.

Даний центр буде постійним, для всіх відвідувачів згідно з графіком роботи бібліотеки.
Завдяки проекту люди з порушеннями зору знайдуть нові знайомства, цікаво та креативно проводитимуть своє дозвілля.

Висловлюємо велику вдячність за допомогу у реалізації даного проекту платформі “Тепле Місто” в рамках програми “Міські Ґранти”, а також ГО “Культурна ініціатива”.

Поділіться цим записом в:
Top