Урок історичної правди «Навіки молоді герої Крут»

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих біля залізничної станції Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

Цього дня бібліотекарі-бібліотеки-філії №6 (вул. Вовчинецька, 188) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради спільно з вихованцями дитячо-юнацького клубу «Прометей»(педагог-організатор Х.С. Микицей) провели урок історичної правди «Навіки молоді герої Крут». Захід висвітлив кореспондент, письменник, журналіст.О. Букатюк на телеканалі UA Карпати.

Бібліотекар у своєму виступі розповіла, що героїчно-трагічні події, які відбулися в морозні січневі дні 1918 року біля селища Крути, на довгі роки стали одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Тоді на захист молодої Української Республіки виступили 300 зовсім юних добровольців з-поміж студентів київських вузів та бійців вільного козацтва. Це був цвіт тодішньої української патріотичної молоді, цвіт молодої нації. Вони назавжди залишилися молодими, поклавши голови в нерівній боротьбі з більшовицькою інтервенцією.

З присутніми обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами.

Учні читали патріотичні твори, присвячені героям Крут, вшанували пам’ять полеглих Героїв хвилиною мовчання.
Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.
Відповідальні Романюк К. М., Подолецька Г.І., Микицей Х.С.

Поділіться цим записом в:
Top