“Фото з улюбленою книгою”

“Ти ще не знаєш, що то за втіха ті книжки! Там цілий мир, вищий, кращий від сього, в якому ми барахтаємося мов свині в барлозі”

 П. Мирний

31 липня 2021 року працівники бібліотеки-філії № 3 (вул. Хоткевича,52а) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели фотосесію у бібліотеці “Фото з улюбленою книгою”.

Міжнародний книжковий інтернет-форум постановив відзначати 31 липня як День згадування улюблених книг. Улюблена книга – та, до якої звертаєшся,  аби отримати невимовну втіху, коли радісно, розраду, коли сумно, допомогу, коли страшно і незрозуміло. Вона допомагає подолати складні ситуації, відкрити шлях до змін та просто помріяти. 

  Досвід читання перших історій і казок разом з мамою – це особливий досвід, через який дитина здобуває інформацію, фантазує та відкриває для себе цікавий світ. До середини вісімнадцятого століття діти читали приблизно те саме, що й їхні батьки. Особливо популярними були “Робінзон Крузо” Д. Дефо та “Мандри Гуллівера” Дж. Свіфта. А ще дорослі і малі полюбляли казки. І дотепер ми не уявляємо, як можна вирости і не чути таких чудових казок, як, наприклад, про Білосніжку, Попелюшку, Сплячу Красуню чи Кота у Чоботях. Згадайте, як у дитинстві поринали в читання не бачачи і не чуючи нічого навкруги, бо книги – це цілий світ, де нам чарівно всміхаються казкові принцеси, грізно позирають велетні, махають руками прибульці, з цікавістю поглядають дивовижні створіння, де панує магія, чари, неймовірні пригоди і таємниці. Читати, не перечитати! Часто улюбленими книгами вже дорослих людей залишаються книги, прочитані в дитинстві, наприклад, “Тореадори з Васюківки” В. Нестайка, “Маленький принц” А. Сент-Екзюпері, А. Ліндгрен “Малий та Карлсон, що живе на даху”, “Еміль із Льонеберги”, Р. Дал “Чарлі і шоколадна фабрика”, Л. Керролл “Аліса в країні Див”, Я. Стельмах “Митькозавр із Юрківки”, М.Твен “Пригоди Тома Сойєра та Гекльберрі Фінна”, Люсі-Мод Монтгомері “Енн із Зелених Дахів” та безліч чудових книг, якими ми захоплювалися в дитинстві. Дитяча література – завжди цікавий матеріал для дослідження. От і нам захотілося дізнатися, які історії захоплюють сучасних дітей, які теми в книжках актуальні сьогодні, а які книги стали улюбленими. Бібліотекарі попросили своїх маленьких і великих читачів назвати чи згадати свою найулюбленішу книгу та зробити фото з нею. Ось яка неочікувана, розмаїта і напрочуд цікава фотосесія у нас вийшла. Дорослі згадують прочитані книги з дитинства, але і сучасні не оминають, а улюбленцями стають серія книг про Гаррі Поттера Дж. Роулінг, історії про Мумі-тролів Т. Янссон, книги С. Гридіна, усі книги С.Дерманського, “Буба” Б.Космовської, М. Парр “Вафельне серце”, Д.Толкіна “Гобіт”. Діти люблять книги Роальда Дала, Сашка Дерманського, Андрія Кокотюхи, Астрід Ліндгрен, Корнелії Функе, Джоан Роулінг, Джеремі Стронга, Стівена Гокінга. Це всього лише невеликий перелік книг, адже історій, які вразили, захопили набагато більше, головне прочитати щось настільки цікаве, щоб зрозуміти, що читання – це найкраща розвага на світі. Як написав Ніл Гейман: “Мене дивує, коли люди запитують мене, як вберегти їхніх дітей від читання поганих книжок. Те, що бере для себе з книжки дитина, і те, що черпає дорослий – зовсім різні речі. Ідеї, які дорослому здаються банальними й нудними, дитині видаються свіжими, новими, змінюють її світобачення. Крім того, оскільки ми читаємо книжки крізь призму особистості, діти здатні вселити в слова таку магію, про яку не здогадувався навіть сам автор.” 

Насправді книг, які люди перечитують час від часу, на кожному витку життя, дуже багато і у кожного вони різні, а найулюбленіші книги з дитинства запам’ятовуються на все життя. А які ваші улюблені книжки?

Відповідальна за проведення Даниляк Т. В.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top