Інтернет-фестиваль “Це цікаво для місцевої громади”

7

Бібліотека-філія №13 с. Хриплин Івано-Франківської МЦБС стала переможцем першого відбіркового етапу інтернет-фестивалю «Це цікаво для місцевої громади». Завідувачка бібліотеки-філії – Бабій Олександра Степанівна, освіта вища бібліотечна.

Як показали результати інтернет-фестивалю, одним із напрямків роботи сільських бібліотек Івано-Франківської МЦБС є орієнтація на бібліотеку як установу, що повинна дати відповіді на всі запитання, які виникають як у користувачів бібліотеки , так і в мешканців села.

Бібліотека-філія №13 с. Хриплин є культурно-освітньою установою громади села, працює для неї, вивчає її інтереси і запити.

 Завідувачка філією №13 Бабій Олександра Степанівна через експрес-опитування, при записі в бібліотеку, під час проведення великих загально сільських масових заходів, спілкуючись з односельцями, працівниками сільської ради, членами церковного комітету, формує нові ідеї у бібліотечній сфері, які сприятимуть залученню нових користувачів до бібліотеки і через інноваційні форми бібліотечної роботи задовольнятиме їхні запити та інтереси.

Особливий і найбільш чисельний інтерес у мешканців села – це турбота про власне здоров’я, методи лікування, здорове харчування, фітотерапія. Олександра Степанівна постійно наголошує, що позитивні емоції – любов, надія, віра, радість, сміх, впевненість у власних силах, воля до життя містять у собі свого роду терапевтичний потенціал.

І тому бібліотерапевтичний ефект може давати  читання художньої літератури, журналів, газет, підручників, наукових книг, енциклопедій, словників.

На основі всіх побажань громади в бібліотеці-філії №13 с.Хриплин з ініціативи завідувачки бібліотеки Бабій О.С. і сімейного лікаря Глеб С.В. був створений бібліотерапевтичний центр. Мета діяльності центру – поєднання  фахових консультацій терапевта і популяризація літератури медичної тематики бібліотекарем.

5

У план заходів включено найрізноманітніші теми: популяризація здорового способу життя, боротьба з шкідливими звичками, нетрадиційні методи лікування, фітолікування, профілактика та лікування грипу, туберкульозу. Серед них: інформаційне повідомлення «Здорова нація – запорука здорової держави», хвилинка здоров’я «Як вберегтися від грипу. Профілактика і лікування», тематична викладка «Вітаміни і здорове харчування», книжкова виставка «Фітотерапія – мудрість віків».

Інформаційний тренінг «Здоров’я без сигарет» був проведений для молоді та людей старшого віку. Проходив він у формі дискусії, яка зав’язалася з самого початку. Групи обмінювались інформацією, кожна з яких відстоювала свою точку зору. У суперечках народжувалась істина. Лікар-терапевт Світлана Валентинівна аргументовано переконувала учасників тренінгу в шкідливості куріння. В кінцевому результаті учасники тренінгу самі дійшли висновку про небезпеку тютюнового диму, згубні наслідки для здоров’я і підступність хвороб, які підстерігають курців.

6

Тема «Шкідливі звички» – особливо актуальна сьогодні, тому Олександра Степанівна запланувала ще один захід даної тематики – годину спілкування.

Результат діяльності бібліотерапевтичного центру – 28 нових читачів юнацького віку. Бібліотеку почали відвідувати і 12 пенсіонерів, які приходять на консультацію до сімейного лікаря.

У планах – залучати дітей для участі в роботі бібліотерапевтичного центру, особливо дітей з багатодітних сімей, дітей-сиріт, дітей з фізичними вадами, для яких будуть проводитись тренінги, сеанси казкотерапії, консультації, зустрічі з сімейним лікарем, а також традиційні бібліотечні заходи : вікторини, ігри, бесіди, інформаційні повідомлення; будуть складатися списки рекомендованої літератури.

На сьогоднішній день бібліотерапевтичний центр в бібліотеці-філії №13 с. Хриплин діє. З’явилися нові користувачі, які прийшли в бібліотеку завдяки діяльності центру, злагодженій роботі завідувачки бібліотеки Бабій О.С. і сімейного лікаря Глеб С.В., вмілому поєднанню бібліотечної і лікарської роботи на користь громаді села.

1

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top