Інформаційна розвідка “ Мученик віри – Йосип сліпий”

“Це був Великий чоловік.
Він змагався за справедливу справу”.
( Папа Іван Павло II)

19 лютого о 12.00 в бібліотеці – філії №14 (вул. Довженка, 12) проводилась історична розвідка під назвою “Мученик віри – Йосип Сліпий”, приурочена до 125-річчя з дня народження Йосипа Сліпого.

Багатогранну постать Й. Сліпого важко переоцінити: великий українець,науковець, розбудовник і кардинал УГКЦ. Ставши очільником УГКЦ після смерті А.Шептицького, Йосип Сліпий за твердість своїх переконань став мучеником віри, провівши загалом вісімнадцять років у таборах ГУЛАГу та засланні. Завдяки клопотанню світової спільноти, зокрема Д. Кеннеді та Папи Римського, Йосипа Сліпого вдалося звільнити від радянських репресій в 1963 році, і він виїхав до Риму. Понад 20 років Й. Сліпий активно розбудовував церковне життя: відновив діяльність Українського католицького університету, видання журналу “Богословіє”, збудував собор святої Софії в Римі.

Про Й.Сліпого і його шлях – від священика до кардинала і розбудовника УГКЦ додатково можна дізнатись: з книжкової виставки “Мученик віри – Йосип Сліпий”, інформаційної довідки та списку праць про життя і діяльність Й. Сліпого.

Відповідальна за проведення Араджіоні С.П.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top