Космічний диліжанс “Куди летять ракети”

24 травня в бібліотеці-філії №1 по роботі з дітьми (вул. Мазепи, 11а) розпочалась практична частина реалізації проекту “Віртуальна реальність у бібліотеці”. Першим заходом став космічний диліжанс “Куди летять ракети”, на якому діти вирушили у віртуально-інформаційну подорож Всесвітом. Спершу вони розмалювали власний зореліт і з допомогою смартфону “оживили” його та здійснили свій перший політ у космос. Під час польоту віртуальний вчитель Данік розповідав дітям про зірки, супутники, комети, а юний відвідувач бібліотеки в ігровій формі на мобільному пристрої шукав “кристали пізнання” серед планет Сонячної системи.

Все це технологія доповненої (змішаної) реальності. Найяскравішим прикладом її використання була популярна гра PokemonGO. Окрім доповненої реальності, набуває популярності й віртуальна реальність – штучний світ, створений спеціальними технічними засобами. Самій ідеї віртуальної реальності вже багато років, але лише нещодавно про неї стали говорити більш  активно. Простими словами, віртуальна реальність – це кругова панорама. Вона може бути як у вигляді відео чи фото, так і змодельованою у 3D редакторах. Одягнувши окуляри з пристроєм (смартфоном), людина повертає голову врізнобіч для того, щоб оглянути 3D світ, а датчики в телефоні повторюють ці рухи в додатку мобільного пристрою.

Віртуальна реальність корисна у поєднанні зі справжнім навчанням. Тому бібліотекарі підготували книжкову виставку  про космос. Бібліотекар Яковойко Н.Я. ознайомила присутніх з інформацією про роботу Сонячної системи та на практиці, за участю школярів, показала, як це працює.

Також діти складали пазл найпрекраснішої планети галактики – Землі. Після успішного збирання картинки школярі побачили сюрприз, відсканували зібраний пазл камерою телефону і змогли розглянути материки з різних сторін і навіть зробити фото, на якому Земля, наче на долоні.

Такого роду заходи відбуваються в Івано-Франківській бібліотечній системі  вперше. І все це стало реальністю завдяки перемозі проекту міської бібліотеки в конкурсі “Міські Ґранти” від платформи “Тепле Місто”. В той час, як в розважальних центрах міста за декілька хвилин користування пристроями віртуальної реальності беруть чималі гроші, в дитячих бібліотеках – це безкоштовно.

А ще щиро дякуємо Видавничому дому “Danyuk” за подаровані набори “Живі картки з віртуальним учителем” та інтернет-супермаркету “Toster” за надані знижки на придбання пристроїв для віртуальної реальності.

Наступний подібний захід відбудеться 30 травня, і в ньому діти відвідають світ тварин, а ще отримають можливість дізнатись їхні назви англійською мовою.

Відповідальна за проведення – бібліотекар першої категорії – Яковойко Н.Я., та зав. відділу АБІС – Гашевський Т.Д.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top