“На варті страждання”

  2 лютого 2021 р. о 15 год. працівники читального залу ЦБ (вул. П. Орлика,5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували для користувачів літературний портрет трагічної долі “На варті страждання” (до 120-річчя від дня народження Валер’яна Підмогильного (1901-1937), українського письменника.

Бібліотекар читального залу Ірина Казакова підготувала для on line користувачів однойменну презентацію з аудіозаписом. В своєму коментарі вона відзначила: “Нині він є одним з найпопулярніших українських класиків, його творчість вивчають у середніх та вищих навчальних закладах, нею постійно цікавляться сучасні дослідники.

Валер’ян Петрович Підмогильний – талановитий український письменник і перекладач, один з найвидатніших  прозаїків українського “розстріляного відродження”. Життя його було важким та коротким, а творчість – самобутньою, яскравою, вистражданою та правдивою, що йшло всупереч тогочасній владній ідеології і не могло залишитися непоміченим. Його творчий шлях тривав лише п’ятнадцять років, за які В. Підмогильний, у самому розквіті сил грубо вилучений не тільки з літературного процесу, а й із самого суспільства, життя, встиг написати оповідання, роман, зробити  безліч перекладів із французької класики та багато іншого. Ім’я письменника , пройшовши через півстолітнє забуття, нарешті повернулося до вітчизняного та світового читача. Українська література пишається таким талантом.

    Валер’ян Підмогильний – один із найяскравіших прозаїків 1920-х рр., один із найпотужніших українських модерністів ХХ ст., представник неореалістичної течії. Його твори засвідчують спроможність української літератури бути самодостатнім мистецьким явищем у світовому контексті. У 1930-ті рр. письменника репресували , а його твори вилучили з літературного процесу, аж до 1988 р., коли вперше було опубліковано “Повість без назви…”, а услід – перевидано роман “Місто” й кілька оповідань. Лише відтоді твори В. Підмогильного критика почала розглядати як повноцінне явище українського літературного процесу ХХ ст. 

    Він належить до тих митців, яким судилося вийти за межі свого часу. Зазвичай сучасники їх не розуміють, бо вони йдуть проти загального потоку, випереджаючи суспільну свідомість.”

Такі заходи, безумовно, сприяють популяризації творчості українських класиків, привертають увагу користувачів до вітчизняних літературних бестселерів. Також запрошуємо тих, хто цікавиться творчістю Валер’яна Підмогильного, скористатися ресурсами з фондів нашої бібліотеки.

Відповідальна за підготовку масового заходу Казакова Ірина.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top