Світло літературної постаті «Олег Ольжич – життя гідне слави» 

#Бібліотека_у_дворах

8.07. 2022 року виповнилося 115 років від дня народження Олега Ольжича (1907-1944), українського письменника, науковця, політичного діяча, сина Олександра Олеся.

З цієї нагоди  9 липня 2022 о 13:00 працівники абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, в рамках проекту “Бібліотека у дворах”,  підготували і провели для своїх користувачів літературний екскурс «Олег Ольжич – життя гідне слави» . Під час заходу бібліотекар ознайомила користувачів із життєвим шляхом цієї непересічної постаті в українській культурі. Читачі бібліотеки матимуть змогу відкрити для себе Ольжича не тільки як  письменника і поета,а й як пластуна, археолога, політичного діяча ОУН (М), людині, вірній ідеалам.

Олег Ольжич – Олег Кандиба, український поет, археолог, політичний діяч. Син поета та письменника Олександра Олеся (Кандиби). Народився 9 липня 1907 р в Житомирі.  Змалку відрізнявся особливими здібностями: чудово малював, грав на піаніно та скрипці. У три роки навчився читати, у п’ять – написав невеличку п’єсу на три дії і сам її проілюстрував. У неповні 23 роки захистив докторську дисертацію в Карловому університеті у Празі за темою “Неолітична розписна кераміка Галичини”. Він першим розробив типологію форм і орнаментів, що дозволило знайти аналогії з українською розписною керамікою і створити її загальну класифікацію. Працював на кафедрі археології Українського вільного університету, в археологічному відділі Чеського національного музею у Празі, брав участь в експедиціях. А його дослідження друкувалися у спеціалізованих виданнях Англії, Німеччини, Чехії, Югославії. Розробив періодизацію трипільських пам’яток Дністровського регіону, актуальну й донині. Читав лекції у Гарвардському університеті, отримав запрошення на роботу в Римі. Там познайомився з Євгеном Коновальцем. У 1937 р очолював культурно-освітню референтуру Проводу Українських Націоналістів і Революційний Трибунал ОУН (1939–1941). Заступник Голови та Голова Проводу на українських землях . 25 травня 1944 року його заарештовало гестапо у Львові. Загинув під час чергового допиту в ніч з 9 на 10 червня 1944 року.

Захід підготовлено для широкого кола читачів.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top