1 ГРУДНЯ – 30-А РІЧНИЦЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО РЕФЕРЕНДУМУ

1 грудня 2021 року о 13:00  на вежі “Бельведер” (готель “Дністер”) працівники ЦМБ взяли участь у міській акції, присвяченій 30-тій річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України.

30 років тому, 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України. Під час демократичного волевиявлення Український народ підтвердив і засвідчив прагнення жити в суверенній державі. 

Напередодні референдуму великий вплив мала небайдужа позиція української інтелігенції, зокрема, пристрасне слово відомої письменниці Ліни Костенко, з яким вона звернулася до громадськості: «Люди! Ось ви в неділю підете до виборчих дільниць, але не думайте, що це ваші кроки. Це вже хода історії!». 

Учасниками сьогоднішньої акції були представники міської інтелігенції та патріотичних сил міста. Вони  підкреслили, що Всеукраїнський референдум 1 грудня  1991 року мав  історичне значення, адже за підсумками референдуму були зміцнені правові засади державного суверенітету, створені умови для подальшого розгортання державотворчих процесів у незалежній Україні. Тільки після 1 грудня Україну почали визнавати інші країни світу. Міжнародне визнання України після референдуму показало, що міжнародна спільнота розглядає незалежну Україну як запоруку стабільності на теренах колишнього СРСР і гарантію незворотності демократичних процесів у Східній Європі. Вагоме значення у визнанні незалежної України у світі мало те, що країна обрала цивілізований і мирний шлях побудови суверенної держави.

Голова ОУН Івано-Франківська пан Віталій Цапович сказав: ”30 років тому, 1 грудня, демократичним способом нарешті відроджено українську державність. На референдумі волевиявленням народу підтверджено Акт проголошення незалежності України. Це стало сигналом для світу, що ми вільна духом та незалежна нація. 

Шануймо свій вибір, бережімо Україну!” Також пан Віталій подарував для бібліотек міста 3-х томник “Степан Бандера у документах радянських органів Державної Безпеки”, які вручив директорці Івано-Франківської МЦБС пані Оксані Вовк.

Інформацію підготувала  – Кирста О.М.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top