Історичний портрет “Гетьман Кирило Розумовський – вчений з гетьманською булавою”

Історичний портрет “Гетьман Кирило Розумовський – вчений з гетьманською булавою” (до 295-ліття від дня народження Кирила Григоровича Розумовського)

Сьогодні, 29 березня 2023 року – рівно 295 років від дня народження Кирила Розумовського (1728–1803), останнього гетьмана Лівобережної України (1750–1764), графа, генерал-фельдмаршала.

Кирило Розумовський не був продовжувачем бойової слави своїх попередників-гетьманів,  в українській історії це єдиний гетьман, який не брав участі у жодному військовому поході, він усе-таки завдяки своїй цілеспрямованій державницькій діяльності й прагненню зберегти автономію України залишився в пам’яті нащадків як один з освічених зверхників, а його час увійшов в історію як «золота осінь» автономії України.

29 березня 2023 року в читальному залі ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради  відбувся захід – історичний портрет “Гетьман Кирило Розумовський – вчений з гетьманською булавою” (до 295-ліття від дня народження Кирила Григоровича Розумовського).

Бібліотекар читального залу ЦБ розкрила цікаві факти із життя та діяльності гетьмана. Зокрема у своїй розповіді вона зазначила: “Гетьманство Кирила Розумовського було останньою спробою козацької еліти зберегти й зміцнити статус Гетьманщини як політико-адміністративної автономії в складі Російської імперії і водночас забезпечити легітимність свого соціального й суспільного становища, оскільки головним інституційним важелем, яким підтверджувалися її права, було гетьманство”.

Доповненням до заходу стала бібліотечна виставка “Кирило Розумовський – останній гетьман України”, на якій були представленні наукові, науково-популярні видання та статті з періодичних видань.

Відповідальні за проведення заходу: бібліотекарі читального залу ЦБ.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top