“Борці за долю України”: виставка-діалог

24 травня 2023 року центральна бібліотека для дітей (С.Бандери,8) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради розгорнула для відвідувачів інтерактивну виставку “Борці за долю України”.

Виставка має три розділи “Тобі, Україно, пісні лебедині, Тобі наше серце, і кров, і життя”, “Вони стоять на захисті Вкраїни”, “Подвиг в ім’я України” і містить документальні, історичні та художні книжки про боротьбу українського народу за незалежність.

Після перегляду виставки між читачем та бібліотекарем відбувся відкритий діалог, під час якого дитина мала змогу припустити, якою ціною для кожного покоління українців коштувала боротьба за свободу і як він чи вона бачить свій внесок у боротьбу, що триває і зараз. Діти дізналися, що це за день і чому саме в травні відзначають День героїв.

Це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Це свято лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. День героїв відзначають понад 70 років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначати 23 травня як День героїв. Воно було покликано відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму.

Чому саме травень обрано для вшанування героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі кращі сини України ХХ століття:

3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття Микола Міхновський.
25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра.
23 травня 1938 року в Роттердамі вибух бомби, що була підкладена агентом НКВС, обірвав життя організатора українського національного руху полковника Євгена Коновальця.

Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав: руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії, членів визвольного руху шістдесятників, активістів Небесної сотні, воїнів АТО.
Слава Україні! Героям слава!

Відповідальні за підготовку та проведення виставки всі бібліотекарі.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top