Бібліовітання “Хто научить жити свято, Батьківщину берегти?”

День Батька в Україні відзначають третю неділю червня, цього року це – 19 червня. Бібліотека-філія №17 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради приєднується до вітань, створивши особливе відео бібліовітання “Хто научить жити свято, Батьківщину берегти?”

Про День батька в Україні
Щороку у третю неділю червня в більшості країн світу святкують День батька. І якщо День матері в Україні святкують вже досить давно, то День батька – офіційно тільки з 2019 року.

Як ідеться в указі Президента України №274 «Про День батька», підписаного 18 травня 2019 року, метою свята є «створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї», а також визнання ролі батька у вихованні дітей. Свято було засновано на знак вдячності тим представникам сильної статі, які сумлінно й самовіддано піклуються про своїх дітей.

Крім Дня батька, який офіційно відзначається в Україні в червні, кожної третьої неділі вересня в нашій країні святкують Всенародний день батька, ініціаторами якого у 2009 році виступили кілька громадських організацій.

Як відзначається День батька
У цей день прийнято всіляко вшановувати батьків, казати їм теплі слова та дарувати подарунки, висловлюючи любов і вдячність.
У багатьох країнах світу існує традиція в День батька носити троянди на одязі: білі – якщо помер, червоні – якщо тато живий.
Крім того, сім’ї збираються разом за вечерею або вибираються на природу, щоб відзначити свято пікніком.

День батька в світі
Разом з Україною День батька в третю неділю червня святкують США, Великобританія, Швейцарія, Грузія, Словаччина, Туреччина, Нідерланди, Аргентина, Канада, Індія, Мексика, Південна Африка, Японія.
У деяких країнах світу для Дня батька заснована певна дата. Так, наприклад, в Італії, Іспанії та Португалії його святкують 19 березня, в Данії – 5 травня, у Південній Кореї – 8 травня, в Єгипті, Йорданії, Лівані, Сирії, Уганді – 21 червня, в Польщі – 23 червня, у Німеччині – в день Вознесіння Господнього (2021 року – 13 травня), в Австралії – в першу неділю вересня.

Отож, не забудьте в День батька привітати найулюбленішого тата зі святом або згадати про нього у молитвах!

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top