Бібліотечні поради: “Зимове піклування про птахів”

У зимовий період велика частина птахів гине через голод, саме тому так важливо допомогти їм пережити найважчий час, коли природний корм практично недоступний, а організм через холод вимагає навіть більшої, ніж звичайно, кількості їжі для підтримання постійної температури тіла.
Працівниця бібліотеки-філії №26 (с. Камінне, вул. Винниченка, 4) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради спільно із користувачами бібліотеки піклуються про птахів та підготували кілька корисних порад як це робити найефективніше!
Чим годувати птахів: просо, овес, пшениця.
Улюбленою поживою деяких птахів є насіння різних рослин, особливо злаків. Насипавши в годівницю просо або овес, ви привернете до неї горобців, щигликів, зеленяків та інших зерноїдних птахів. Не варто забувати, що голуби також із задоволенням видзьобують будь-яке зерно.
Насіння соняшника. Найбільш універсальна пожива для птахів-зимувальників. Його можуть поїдати як різноманітні зерноїдні птахи, так і синиці, повзики, дятли, тощо. Велика кількість рослинних жирів всередині насіння соняшнику робить їх важливим джерелом енергії в умовах зимових холодів.
Сало, м’ясо. Ці продукти так само можна використовувати для зимової підгодівлі птахів. Їх дуже люблять синиці, повзики і деякі інші види птахів. Але варто пам’ятати, що птахам можна пропонувати тільки несолоне сало або м’ясо. Як правило, шматочки сала нанизуються на мотузку, що вішається на гілках дерев або кущів. Поживу з сала або м’яса потрібно розміщувати таким чином, щоб вона не дісталася воронам, сорокам, галкам, а також кішкам і собакам.
Сушена горобина та глід. Ягоди горобини і глоду залучають найгарніших пернатих зимувальників – снігурів і омелюхів. Плоди потрібно заготовляти і висушувати заздалегідь, ще з осені.
Насіння клена та ясена. Різні види кленів та ясенів – одні із найпоширеніших дерев зелених насаджень. Насіння цих дерев носять назву крилаток. Велика їх частина облітає з дерев восени і стає недоступною для птахів. Крилатки збирають восени і вивішують на годівниці. Їх люблять поїдати снігурі, омелюхи та деякі інші відвідувачі пташиних їдалень.
Шишки, жолуді, горіхи. Шишки слугують основою зимового раціону дятлів і шишкарів. Сойки з осені роблять запаси жолудів, ховаючи їх у затишних місцях. Взимку прихована пожива служить гарною підмогою. Заготовивши з осені шишки, горіхи і жолуді, ви можете привабити до своєї годівниці не тільки дятлів і сойок, але і білок.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Птахам припаде до душі також порізаний кубиками гарбуз, морква, сухофрукти, сушені гриби. Для кращого травлення до корму можна додавати потовчену яєчну шкарлупу, смалець, олію.
Чим не можна підгодовувати птахів: чорним хлібом, сухарями; пшоном; смаженим/солоним насінням; солоними та копченими продуктами; зіпсованими продуктами.
Бережіть себе та природу!
Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top