Бібліофреш “Сімейне свято українського гарбуза!”

#відзначайукраїнське

26 жовтня щорічно  у США  відзначається  День гарбуза. Але свято з кожним роком поширюється світом, бо прихильників цього смачного помаранчевого плоду багато і в інших країнах, також і в нас – в Україні. Метою цього дня є поширення інформації про цілющі якості та цінність гарбуза для організму людини.

Україну  вже неможливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Ними сміливо прикрашають вітрини магазинів, кафе…
Гарбуз – елемент різних осінніх декорів. Він же і герой містичного свята Хелловін, яке так швидко увірвалося з-за кордону у наше життя. Але Хелловін  не наше свято…І вже треба бити на сполох, адже наша молодь в минулі роки брала участь у таких собі вечірках, де переодягалися на всяку нечисть та вирізали гарбуз зі страшною усмішкою. Що ж робити? Заборонити їм святкувати це свято? Ні, звичайно, адже тоді будуть все одно  таємно про нього читати та ним захоплюватись.

Краще зробити так, як його  організували 27 жовтня 2022 року бібліотекарки Абонементу ЦМБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради.

Плекаючи любов до гарбузів, чому б не відзначити сімейне свято українського гарбуза?! Якщо гарбуз, то наш український, який з дитячих казок ходить по городу…, а не ті страхіття, що заполоняють інформаційний простір і нічого спільного з нашими звичаями, а тим більше з релігією не мають.

 Бібліотекарки запропонували для користувачів бібліотеки  декілька ідей для теплого, не страшного гарбузового дня. Якщо і хочеться  вдома з гарбузом декор, то він має бути не страшним, а квітково прикрашеним, нашим українським. 

В кулінарних книгах знайшли рецепти страв із гарбуза  і поділилися ними із читачами, особливо зацікавив рецепт гарбузового пирога. Приготування доволі просте, а смак і користь фантастичні. Розповідаючи про гарбузову кашу, наголосили на неоціненній користі гарбуза (подовжує молодість, підвищує гемоглобін, заспокоює й сприяє доброму сну). Також бібліотекарки запропонували вдома приготувати гарбузово-яблучні фреші чи гарбузові смузі, чи запекти гарбуз прямокутними соломинками (ідеальна заміна цукерок).  А яка велика користь гарбузового насіння!

 Не обійшлось і без гарбузової фотозони і чудових  світлин. 

Для широкого кола користувачів. Відповідальна – Кирста О.М.Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top