«Велетень духу і лицар свободи»

«Василь Стефаник був плоть від плоті, кість від кості      трудового народу. Він горів його болем, страждав його стражданнями… Ми шануємо пам’ять Василя Стефаника як прекрасного письменника і громадянина, кришталево чесну людину»   

Максим Рильський

До 150-річчя від дня народження Василя Семеновича Стефаника в бібліотеці-філії №15 (с. Підлужжя)  МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради організовано та проведено літературну хвилинку «Велетень духу і лицар свободи».

Ім’я Василя Стефаника вимовляється з особливою любов’ю. Він увійшов в історію не лише української, а й світової літератури як автор правдивих соціально-психологічних новел з життя галицького селянства під владою Австро-Угорської монархії, а згодом шляхетської Польщі.
Андрій Головко говорив, що не буде ніяким перебільшенням сказати, що з усієї плеяди галицьких та й наддніпрянських письменників початку XX століття саме Василь Стефаник міг би з особливою підставою і правом поставити епіграфом до всього творчого доробку оті прекрасні Шевченкові слова, які він сказав колись про себе:

«Возвеличу
Малих отих рабів німих
І на сторожі коло них
Поставлю слово»

 

 Уся творчість Василя Стефаника і є оте мужнє слово на захист і во славу свого народу.

Творчість Василя Стефаника займає почесне місце в українській літературі. Вона одержала високу оцінку багатьох визначних майстрів художнього слова. Прочитавши перші новели письменника, Іван Франко відразу виділив його серед молодих прозаїків Галичини: «… найбільшим талантом серед тої групи визначається Василь Стефаник, може, найбільший артист, який появився у нас від часу Шевченка. Що визначає всі його оповідання, сильніші й слабші, довші й коротші, обік сильного, як океан, глибокого чуття, що тремтить у кожному слові, чується в кожній рисочці, – так це власне той несхибний артистичний такт, який велить все і всюди задержати міру. Стефаник – абсолютний пан форми».
У кожному його рядку, в кожному слові горить любов до рідного знедоленого народу, і ця любов вселяла в серця простих людей віру і надію на кращі часи.

Запрошуємо ознайомитися з матеріалами, які представлені на тематичній викладці літератури, щоб краще ознайомитися з життям Василя Стефаника, зрозуміти світогляд письменника, заглянути в його творчу майстерню, наблизити реальну історичну дійсність і осягнути її глибину.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top