“Великий голод – вічний гріх”

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1921-1923, 1932-1933, а також 1946-1947 роки. Цього року виповнюється 100 років від часу першого масового голоду в Україні. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

27.11.2021 року працівники бібліотеки-філії №2 (вул. Карпатська, 14) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради підготували урок-пам’яті “Великий голод – вічний гріх” (до Дня пам’яті жертв Голодоморів і політичних репресій в Україні),  щоб донести правду сучасникам про цю трагедію.

Запрошуємо після зняття карантинних обмежень, ознайомитися з книгами, які висвітлюють події Голодомору і які представлені в вітринному просторі бібліотеки. 

Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Схилимо голови і запалимо свічку пам’яті у суботу 27 листопада за тими українцями, які загинули голодною смертю, стали жертвами репресій тоталітарного режиму. Збережімо мир та суспільну злагоду в соборній незалежній Україні! Хай спочивають з миром загиблі… Нам, українцям, усьому людству – миру, добробуту і запашного хліба у кожному домі!

А також запрошуємо переглянути віртуальну виставку, присвячену цим трагічним подіям.

Відповідальна за проведення: Цібій С. О.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top