Виставка-цитата “Заповіді митрополита”

29.07.2020 р. в бібліотеці-філії №14 ( вул. Довженка,12) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради підготовлено виставку-цитату “Заповіді митрополита”, присвячену 155 – річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького.

Андрей Шептицький – видатний український церковний діяч, знаменитий митрополит (світське ім’я –  Роман Марія Александер Шептицький; 1865-1944), настоятель Української греко-католицької церкви в 1900-1944 роках. Його знають в усьому світі як праведника віри, адже під час Другої світової війни він власними зусиллями врятував сотні єврейських родин від неминучої смерті. Його вчинками завжди керували любов та правда. Для кожного українця ця незвичайна харизматична особистість є прикладом для наслідування. А над цитатами пропонуємо задуматися кожному:

  • Найголовніший чинник єдності – українська мова;
  • Ключ до перетворення України знаходиться в ній самій. Нам важко змінити зовнішні обставини, проте в нашій волі змінити себе;
  • Не треба Україні інших ворогів, коли самі українці українцям вороги, що себе взаємно ненавидять і навіть не стидаються вже тої ненависти…;
  • Жити за совістю – важливіше за будь-які віросповідання.

Своїм нащадкам Андрей Шептицький заповідав “ Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою й невтомною працею любіть Україну”. Саме ці слова викарбувані на постаменті памʼятника великому митрополитові в Івано-Франківську, спорудженому 2015 року з нагоди 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького.

Відповідальна за проведення Засєдко Р.О.