Ековідеоролик “Щоб катастроф не допускати, планету треба захищати”

22 квітня – Міжнародний день Землі, а 26 квітня – роковини Чорнобильської катастрофи – Міжнародний день пам’яті. Свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа. День Землі спочатку відзначався у березні у день рівнодення, коли природа прокидається і все навколо наповнюється життям. З давніх часів з цим періодом пов’язувалися надії і сподівання на перемогу сил світла над темрявою. Це час, коли в багатьох країнах північної півкулі святкувався новий рік.

Вперше День Землі був відзначений у 1970 і з того часу проводиться щорічно 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі і Повітря. Свято, яке має на меті об’єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблем екології нашої планети. 

Працівники абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували тематичний ековідеоролик “Щоб катастроф не допускати, планету треба захищати”.

Неухильно зростає населення нашої планети, що потребує відповідного збільшення видобутку й виготовлення життєвих ресурсів для забезпечення його проживання. Наслідки впливу людини на навколишнє середовище сумні й тривожні: порушуються природні угруповання й ландшафти, забруднюється атмосфера, морські акваторії і прісні водойми, руйнується ґрунтовий покрив, зменшується площа лісових ресурсів та чисельність видів рослин і тварин, хімічні сполуки, які циркулюють у біосфері, шкодять здоров’ю людини та всьому живому.

Стан навколишнього середовища України на сьогоднішній день вважається критичним. За тривалістю життя населення України посідає 52 місце в світі. З 1991 року на 1000 народжених смерті 13,6. Це у півтори рази більше, ніж у розвинених країнах. Атмосферні забруднення завдають шкоди здоров’ю людини, с/г, рибному, лісовому господарству. Змінюють якість ґрунтів.

Втручання людини у природу не повинно завдавати їй шкоди. Особливо гостро постало це питання в наш час – час науково-технічної революції. Найбільшої шкоди природному середовищу завдала 26 квітня 1986 року катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції.

Здавна чудовими краєвидами, щедро врожайними садами, прекрасними місцями для відпочинку, лісами, багатими ягодами, грибами, горіхами славилась чорнобильська земля. Та тільки до жахливої ночі 1986 року. Відтоді ця земля почала називатися “зоною”.

Сьогодні немало боргів у нас перед природою. Наша вина – це брудні вулиці, будинки, засмічені річки, озера, винищенні лиси, отруєне небо. Давайте разом подумаємо над тим, що кожний з нас зробив для врятування природи від зруйнування, чи посадив дерево, від якого залежить, можливо екологічна рівновага на планеті.

Відповідальні: всі працівники.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top