Екскурс в минуле  “Прометей українського здвигу” 

30 червня 1907 року в  місті Львові  народився генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА Роман Шухевич.

Щоб вшанувати  цю знакову постать, 30  червня 2022 року, працівники абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в рамках проєкту “Бібліотека в дворі” в бібліотечному  поза  бібліотечному просторі, провели екскурс в минуле “Прометей українського здвигу”, присвячений 115-й річниці від дня народження Романа Шухевича.

Під час заходу бібліотекар ознайомила користувачів та  мешканців району з біографією головнокомандувача, та книжками, в котрих  розповідається про нього, зокрема двотомником документів та матеріалів під редакцією професора В. Сергійчка : “Роман Шухевич в документах радянських органів державної безпеки (1940- 1950)”.

Генерал Шухевич – творив бойовий дух нашої нації. Його життя і боротьба – яскравий приклад того, що поневолена нація має право і обов’язок із зброєю в руках виборювати свою незалежність і державність. Він, як ніхто інший, розумів: власну державу не можна випросити у ворогів, не вистачає навіть молитов; за власну державу треба боротися, при цьому – силою зброї.

Важко переоцінити історичне значення постаті Тараса Чупринки, адже він у  надскладних  умовах спромігся на ефективну боротьбу за незалежність і самостійність Української Держави. При цьому навіть не можна собі уявити, щоб він хоча б на мить піддався розпачу.

Ще один важливий урок, котрого нас навчив незламний “Вовк” : у наших лавах не сміє бути зневіри. Якщо ми справді вважаємо себе послідовниками не стільки слави, а передусім справи за яку боролися наші предки, а тепер тисячі інших українських героїв, то маємо відкинути будь-який песимізм. Ще ніхто не збудував своєї держави, нарікаючи на ворога, піддаючись капітулянтським настроям.

Захід провела бібліотекар Зіняк М.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top