“Жінок коханих імена”

“Поет, мислитель і творець
Володар світлих дум народу
Його мільйонами сердець
Почуто заклик до свободи”

27.08.2021 року виповнилося 165 років від дня народження видатного українського письменника, вченого, громадського діяча Івана Яковича Франка.
З кожною річницею, із кожним ювілеєм Іван Франко, ніби підноситься на недосяжну висоту. Через багато літ ми сприймаємо його як велетня духу, титана праці, феноменальну особистість, яка для нас є немов сяйво небесної зірки.
Але попри все це нас не повинно залишати розуміння того, що Іван Франко був звичайною людиною, розділяв зі своїми сучасниками радощі свят і похмурі будні, радів приємним хвилинам долі і картав її за те, що не все у нього виходило так, як хотів.

У кожного поета є найщиріші й найліричніші вірші. Це – поезії про кохання. Без них наші уявлення про поета як людину були б неповні, а часто й помилкові. Дуже не хочеться, аби й І.Я.Франко був для нас лише Великим Каменярем і вічним революціонером. Адже був він звичайною людиною. Жив на цій землі, прагнув великого кохання. Закохувався, страждав, розчаровувався…
М.Коцюбинський якось написав: “…Людина, яка б вона сильна не була, не може жити самою боротьбою, самими громадськими інтересами. У Франка є прекрасна річ – лірична драма “Зів’яле листя”. Це такі легкі, ніжні вірші, з такою широкою гамою почуттів і розумінням душі людської, що, читаючи їх, не знаєш, кому віддати перевагу: чи поетові боротьби, чи поетові – лірикові, співцеві кохання і настроїв.
Отож, давайте вслухаємося в ніжні й тремтливі рядки франкових віршів. Будинок культури спільно з бібліотекою-філією №15 (с. Підлужжя, вул. Шевченка, 37) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради до цієї ювілейної дати підготували і  провели коментовані читання “Жінок коханих імена”, в яких взяли участь активні читачі та поціновувачі ліричної поезії Івана Франка.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top