«Зачарований Десною»

«Слов’янство поки що дало світові в
кінематографі одного великого митця,
мислителя і поета — Олександра Довженка».
Чарлі Чаплін

      Олександр Довженко – одна з найталановитіших і надзвичайних постатей 20 ст. Славетний кінорежисер, класик світового кінематографу, видатний письменник і художник. Довженківський світ – це світ чудової української природи, краси людської душі. Він був палко закоханий в рідний край. Олександр Довженко був митцем світової величини, його ім’я входить у всі енциклопедії, антології світового кіномистецтва .
До 125-річчя від дня народження Олександра Довженка, яке  відзначається 10 вересня,  в  бібліотеці-філії №6 (вул. Вовчинецька, 188) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради був представлений мистецький портрет «Зачарований Десною».


Бібліотекар висвітлила життя та творчість О. П. Довженка. Розповіла  про його  кінофільми “Арсенал” і “Земля”, ”Аероград” і “Щорс”, “Повість полум’яних літ” і “Мічурін”, “Зачарована Десна” і “Поема про море”.
За своє творче життя О. Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, дві п’єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва, зокрема кінодраматургії, живопису, архітектури.
Життєвий та творчий шлях, а також його художні твори висвітлювала книжкова виставка “Український митець, яким пишається світ”. Виставку доповнювали фотоматеріали про О.П. Довженка.

Відповідальна Романюк К.М.

Поділіться цим записом в:
Top