“Збережи озон – збережи землю – збережи себе”

Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару. Цей день відзначається з 1995 року у згадку про підписання Монреальського протоколу щодо необхідності збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і попереджає шкідливий вплив ультрафіолету на поверхню Землі.
З метою популяризації екологічних знань щодо необхідності збереження озонового шару, 16 вересня 2021 р о 15.00 на абонементі ЦБ (вул. К. Данила,16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели годину екологічного спілкування “Збережи озон – збережи землю збережи себе”.

Спілкуючись з користувачами, в часі проведення екологічної години, бібліотекарка наголосила, що озоновий шар – це повітряний шар у верхніх шарах атмосфери (стратосфері), що складається з особливої форми кисню – озону. Втрата озонового шару стратосфери, який захищає все живе на землі від згубної дії ультрафіолетового випромінювання сонця, вважається однією з головних глобальних екологічних проблем, з якими світова спільнота ввійшла у нове тисячоліття.

Мільйони молекул озону руйнуються кожну хвилину і результатом цього процесу є збільшення кількості ультрафіолетового випромінювання, яке досягає поверхні Землі.
Зменшення щільності озонового шару викликає низку негативних наслідків. Збільшення ризику виникнення серйозних проблем зі здоров’ям людей в усьому світі (зокрема, збільшення кількості ультрафіолетового випромінювання, яке потрапляє на Землю через відсутність озону, може викликати ракові захворювання шкіри та катаракту).
Подолання цієї проблеми можливе лише завдяки скоординованим діям усіх націй та верств суспільства. Усвідомлюючи це, уряди практично усіх країн світу приєдналися до Монреальського протоколу і, тим самим, взяли на себе зобов’язання із досягнення головної мети – згортання виробництва та використання озоноруйнуючих речовин у різних секторах промисловості.
Закінчуючи годину екологічного спілкування, бібліотекар зробила висновок, що людство не в змозі запобігти появі озонових дірок. Однак, зберегти озон хоча б на побутовому рівні, людині під силу, а саме: відмовитись від використання озоноруйнівних речовин, які застосовуються для охолодження і кондиціонування повітря, спінювачів, розчинників та охолоджувачів, зменшити використання на побутовому рівні аерозольних балончиків (освіжувачів повітря, різноманітних лаків, фарб та ін.), не спалювати листя, траву, гілки дерев, будь-які побутові відходи (поліетилен, резину, пластмассу та ін.), а також потрібно вивозити на спеціалізовані об’єкти утилізації сміття, яке не піддається швидкому природньому перегниванню. Тому поетапна відмова від використання озоноруйнівних речовин сприяє не тільки охороні озонового шару в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь, а й робить великий внесок для вирішення проблеми глобальної зміни клімату.

Захід проведено для широкого кола користувачів.
Для ознайомлення з даною екологічною темою, використан ікниги із фондів бібліотеки та книги надані бібліотеці в рамках проекту МОМ за фінансування посольства Великої Британії в Україні.
Відповідальні за проведення: Зіняк М.В., Кирста  О.М.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top