“Крути. Бій за перемогу”

                                                                 Ще юнаки, ще майже діти,

                                                                 А навкруги і смерть, і кров.

                                                                «На порох стерти, перебити!»-

                                                                 Іде на Київ Муравйов.

                                                                 Полків його не зупинити,

                                                                 Та рано тішаться кати:

                                                                  Коли стають до зброї діти,

                                                                  Народ цей- не перемогти!

Так вже історично склалась доля нашої неньки – України, що вона, починаючи від славних запорожців, які завзято боронили свій край від напасників, аж до останнього часу, в боротьбі добуває своє право на волю і незалежність. Така її доля… Але щастя її в тому, що ніколи не переводились на Україні вірні та відважні лицарі, які в найважчі часи безправ’я і свавілля високо тримали український прапор визволення, не зупиняючись навіть перед тим, щоб життя віддати за Україну.

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань.29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

До 105-ї річниці цих подій у бібліотеці-філії №1 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради працівники бібліотеки підготували та провели патріотичну годину «Крути. Бій за перемогу». На вшанування пам’яті героїв, подвиг яких став вічним символом незламності всіх захисників України, бібліотекарі згадали славні сторінки історії, високий героїзм і патріотичну самопожертву юних борців за ідею нашої держави, символ нескореного духу української нації.

Працівники бібліотеки підготували книжкову викладку «Їх слава буде пломеніти…» де представлені матеріали, які дають змогу глибше пізнати наше непросте минуле, усвідомити, якою тяжкою кров’ю, полито підвалини нашої незалежності.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

Вічна слава героям Крут! Героїв пам’ятатимуть завжди, про них обов’язково знатимуть прийдешні покоління, бо вони невмирущі!

Відповідальна за проведення Воробчак М.Д.

 

 

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top