“Мова державна перлина, нею завжди дорожіть”

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб для  людського спілкування. Це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню  людину, кожен із нас  повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – Мова. 21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови.

З нагоди цього дня у бібліотеці-філії№10 (с.Вовчинець) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулась мовознавча скриня  «Мова державна перлина, нею завжди дорожіть». Відвідувачам яким були присутні на заході  бібліотекар розповіла  про історію виникнення свята рідної мови та про тих, хто зберігаючи мову предків, став на захист рідного слова в своїх творах: І. Франко, Л. Українка, Б. Грінченко, М. Куліш, О. Олесь. Тих хто зберігав рідну мову в страшні часи лихоліть було набагато більше, ніж тих, які своєю байдужістю мовчки відправляли її у вічне небуття.

Під час заходу лунали вірші М.Рильського, Л.Костенко та інших українських поетів, присвячені рідній мові. Також бібліотекою була оформлена книжкова викладка «По всім світі пронесу нашу гордість і красу – рідну мову» на якій були представлено видання української культури мови й мовлення.

Захід пройшов цікаво та динамічно, а головне – звучала щира, рідна, барвиста українська мова. Бібліотекар наголосила, що мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь, це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури. 

Відповідальна за проведення – Мигович У.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top