“Як живеш, мурашко?”

14 березня в центральній бібліотеці для дітей (вул. С. Бандери, 8) пройшла пізнавальна година  «Як живеш, мурашко?» в рамках  клубу «Грайлики-читайлики». Клубівці дізнавалися про життя мурашок. А життя їхнє дуже цікаве!

Чи знали ви, що мурахи – соціальні комахи і найтурботливіші серед тварин. На схемі у розрізі діти дивилися, як влаштований мурашник і які обов’язки мають мурахі.  Виявляється, що серед комах є робітники і солдати, є матка і самець. Кожна мураха має свій „фах”: хтось шукає їжу поблизу мурашника, хтось тягне її „додому” здалека. Інші стежать за мурашником – будують його, відновлюють завалені ходи, чистять. Є такі, що „пасуть” попелиць, захищають сім’ю від ворогів, піклуються про „молодь” – личинок та лялечок, доглядають за маткою… Кожна особина, яка працює, має право на їжу.

Чим живляться? Скільки живуть? Яке значення мають мурахи для природи та людей? Про всі ці цікаві речі дізналися члени клубу «Грайлики-читайлики» із природничих журналів «Колосок», «Паросток», «Куля», «Ангеляткова наука».

Діти розповідали про власні спостереження над цими тваринами, відгадували загадки,  дивилися мультфільм про мурашок.

Було цікаво і дуже пізнавально.

Відповідальна за підготовку та проведення заходу Атаманюк Леся.

Поділіться цим записом в:
Top