Як отримати безоплатну правову допомогу дистанційно


ЩО ТАКЕ БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги.

Система надання безоплатної правової допомоги в Україні – це мережа з 551 точки доступу до правових послуг: 23 регіональних, 96 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та 432 бюро правової допомоги у всіх регіонах України, а також Координаційний центр з надання правової допомоги.

Безоплатна первинна правова допомога, суб’єктами права на яку є усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, включає такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг, як захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Як отримати безоплатну правову допомогу дистанційно:

• зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД
0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.
• скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE
• у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html
• у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/
• потерпілі від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат  «Правова допомога протидії насильству» https://t.me/Non_Violence_Bot
• правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua.

КУДИ ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ОТРИМАННЯМ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Отримати безоплатну правову допомогу можна звернувшись до бюро правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД. Наразі бюро правової допомоги працюють дистанційно. Отримати правову допомогу дистанційно можна звернувшись за наступними контактами:

 • Івано-Франківське бюро правової допомоги:
  м. Івано-Франківськ, вул. І. Франка, 4
  Телефон: (034) 255-90-67
  Телефон: (096) 138-82-89
  Email: frankivsk1.frankivsk@legalaid.if.ua
 • Богородчанське бюро правової допомоги:
  Шевченка, 69
  E-mail: bohorodchаnske@legalaid.if.ua
  Тел.: (03471) 2-44-80, (066) 366-19-20
 • Галицьке бюро правової допомоги:
  пл. Волі, 1
  E-mail: halytske@legalaid.if.ua
  Тел.: (03431) 2-10-50, (067) 981-92-90
 • Надвірнянське бюро правової допомоги:
  Грушевського, 18
  E-mail: nadvirnianske@legalaid.if.ua
  Тел.: (03475) 2-80-51, (050) 719-10-48
 • Тлумацьке бюро правової допомоги
  пл. Данила Галицького, 17
  E-mail: tlumatske@legalaid.if.ua
  Тел.: (03479) 2-11-37, (099) 299-79-34
 • Яремчанське бюро правової допомоги:
  Курортна, 4/2
  E-mail: yaremchanske@legalaid.if.ua
  Тел.: (03434) 2-11-88, (097) 059-03-75

Більше про роботу системи безоплатної правової допомоги та можливість її отримання можна дізнатись на сайті: https://www.legalaid.gov.ua/

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top