“Іван Франко, Каменяр української Землі”

Іван Франко − проста і добра людина, а водночас геніальний поет, справжній патріот українського народу − Великий Каменяр. Цьогоріч виповнюється 166 років від дня народження Івана Яковича Франка і саме йому  присвячений  літературний етюд «Іван Франко, Каменяр української Землі», який відбувся у бібліотеці-філії №2 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради.   

Бібліотекар розповіла про життєвий і творчий шлях письменника, ознайомили з літературою, яка є в бібліотеці. Із збірок: «З вершин і низин», «Зів’яле листя», «Мій Ізмарагд», «Із днів журби», «Давнє й нове», «Із літ моєї молодості» читачі й бібліотекарі читали вірші поета. Також була представлена виставка: «Апостол духу – Іван Франко».

Іван Франко − одна з найяскравіших постатей в українській історії. Прозаїк і драматург, поет і публіцист, економіст, учений-енциклопедист і відомий політик, перекладач, Іван Якович був і великим українцем, і достеменним європейцем.

Він був ніжним ліриком і відважним бунтівником, витонченим літературним майстром і   перший з українських письменників, який заробляв на хліб літературною працею, а помер у неймовірній бідності. Його вірші «Каменярі», «Вічний революціонер» стали класикою за життя, зваблюючи композиторів своїм духом і ритмікою. Його п’єса «Украдене щастя» ось уже друге століття є окрасою репертуарів найкращих театрів України. Поема «Мойсей» своєю філософією захоплює тисячі дослідників-літературознавців, філософів, істориків.

Понад 40 років працював Іван Франко на терені української й світової літератури та науки. Якби зібрати всі твори, перекладені, Франком (знав 15 мов і робив з них переклади) можна, було б укласти багатотомну антологію світової поезії. За обсягом перекладених творів з різних літератур Іван Франко не має собі рівного у світовій літературі.

Його творчість у нас тільки починають досліджувати. Тому Франко ще тільки відкривається для нашого творчого доробку.

Відповідальна за проведення: Цібій С. О.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top