Інформаційна година “Медіаграмотність – ключова навичка: як її набути в Україні?”

24 – 31 жовтня 2021 року  в Україні відбувається Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності. Засновником традиції відзначати Всесвітній тиждень з медіа та інформаційної грамотності є Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО).

Цьогорічний Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності  відбувається в Україні за темою «Media and Information Literacy for the public good ‒ “Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».
В рамках цієї події, 26.10.2021 року о 15:00 на абонементі ЦБ (вул. К. Данила,16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була підготовлена і проведена інформаційна година  “Медіаграмотність – ключова навичка: як її набути в Україні?” Мета заходу – підвищити рівень обізнаності молоді про важливість медіаграмотності та обговорити  сучасні тенденції в медіаосвіті.
Бібліотекарка розповіла, що медіаграмотність — сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. Окрім того, медіаграмотність передбачає вміння розуміти й аналізувати, як медіа функціонують у суспільстві та який вплив вони мають. Сучасна система медіа це – кіно, телебачення, радіо, комп’ютерні системи, інтернет і ,звичайно ж, друковані видання.

Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно й визначити наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, ділитися нею з іншими.

Місія сучасної бібліотеки – допомагати читачам вчитися компетентно споживати будь-які повідомлення в мас-медіа та вміти створювати свій власний медіа-продукт. Також бібліотекарка ознайомила присутніх з добіркою матеріалів про медіаграмотність, які навчать орієнтується у складних лабіринтах інформації, навчать рятуватися від шкідливого інформаційного впливу, а також, навчать розпізнавати фейкові новини, що допоможе в майбутньому виявити неправдиву інформацію.

Учасниками інформаційної  години були представники ФРІ м. Івано-Франківськ (Фундація Регіональних Ініціатив).

Відповідальна: Кирста О.М.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top