Година відвертої розмови “Ми – проти насильства”.

Щороку з 25 листопада  до 10 грудня  в Україні відбувається Всеукраїнська кампанія (акція) «16 днів проти насильства”. Акція проводиться з 25 листопада, тобто з дня, коли відзначається Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок і до 10 грудня (Міжнародного дня захисту прав людини). 

Офіційно Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок, був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року, як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухильо в 1960 році. 

В знак підтримки люди в усьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою  свій одяг. це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле і вільне майбутнє.

Період акції «16 днів  проти насильства” охоплює наступні важливі дати:
25  листопада  – Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2  грудня – Всесвітній день боротьби з рабством;
3 грудня  – Міжнародний день людей з інвалідністю;
5 грудня  – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток розстріляних в Монреалі;
10 грудня – Міжнародний  день захисту прав людини.

16 днів  проти насильства – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування вище перелічених проблем у нашому суспільстві, які з війною тільки усугубились, підвищити  рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства.

Адже основне  завдання акції – привернути увагу спільноти до 2-х актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівля людьми, а також активізація діяльності державних установ, ГО заради захисту прав людини.

Тому, сьогодні, 29 листопада 2022 року о 15:00   працівники абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, долучившись до  Всеукраїнської акції «16 днів  проти насильства”, провели годину відвертої розмови “Ми проти насильства”.

На захід запросили проєктну менеджерку ГО “Д.О.М.48.24” – Ольгу Кукулу, з якою відбулось відверте спілкування  учасників заходу. Говорили про домашнє насильство,  види насильства, як його розпізнати. Що таке коло насильства і чому далеко не всім вдається вийти з нього. Де шукати допомогу і які організації працюють з постраждалими. Пані Оля також ознайомила присутніх з подкастами проєкту “Сильна”, над яким працює.
Герої історій відеороликів реальні жінки й дівчата, які звертались по допомогу в кризовий центр ГО “Д.О.М.48.24”.

Емоційно обговорювалась тема заходу, висловлювались  різні думки, щодо насильства над жінками.  

Такий масовий захід є одним з аспектів підвищення обізнаності українців з питань протидії домашньому насильству та формування нетерпимого ставлення громадян до будь-яких форм насильства за ознакою статі.

Варто пам’ятати, що домашнє насильство – це фізичне, психологічне, сексуальне та економічне приниження, залякування, утиски з метою здійснення постійного контролю однієї людини над іншою. Воно кваліфікується як протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати за будь-яких обставин.

Завідувачка відділу обслуговування ЦБ Ольга Кирста ознайомила присутніх з матеріалами тематичної виставки, особливо, звернула увагу на книгу “Усі їхні демони”  нашої івано-франківської письменниці Поліни Кулакової, яка напряму показує невигадану історію жінки, котра потерпає від домашнього насильства та як від цього потерпають діти: хлопець-підліток, який шукає розуміння й підтримку на вулиці та  самотня дев’ятирічна дівчинка, що вчиться жити з “демонами” своїх батьків.

Також дуже емоційно присутні сприйняли  прочитаний бібліотекаркою вірш талановитої учасниці БібліоФесту 2021 Христини Химич.
За даними ООН Жінки, кожна четверта українка у віці 15-49 років, принаймні один раз постраждала від фізичного чи сексуального насильства.

Тема насильства, порушена в бібліотеці, дуже актуальна, хоч  для когось  і незручна…. На жаль, так склалось, що жінки відчувають себе винними й бояться говорити про насильство. Ми хочемо, щоб кожна розуміла, що вона не одна у своїй біді. Разом ми сильні. Тож всі разом скажемо: НІ НАСИЛЬСТВУ!

Дякуємо всім, хто  не боїшся порушувати такі теми, і відкрито говорить про це, а ще більш дякуємо тим, хто має сміливість  і знаходить можливість допомагати людям, які звертаються по допомогу, як це роблять наші партнери –  ГО “Д.О.М.48.24”.

Дякуємо за активну участь в заході представниці БО “Благодійний Фонд “Я Маріуполь” Наталі Ольховій.

Захід   проведений для широкого кола користувачів, за організації працівників Абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС.

Інформацію підготувала Кирста О.М.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top