“Дикі Ґорґани”

Сьогодні Всесвітній  день дикої природи. Для популяризації частинки дикої природи,  в бібліотеці – філії №22 (с. Тисменичани) Івано – Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради  підготовлено відеопрезентацію «Дикі Ґорґани»

Карпати. Захмарні вершини, безкраї вітри полонин, стрімкі потоки-ріки і смерековий розмай. Усе це разом утворює предковічну і непорушну ідилію. Але так було не завжди… Карпати були іншими… Пройшли мільйоноліття, природа кардинально змінилась. Від  древніх екосистем не залишилось і сліду. Проте, ні. Дещо таки залишилось, і воно, варте уваги. Мало хто знає що для того аби побачити ліси, які вкривали первісні Карпати нам потрібно відправитись у мандрівку уже не в часі, а у просторі –  у самісіньке серце сучасних Карпат – Ґорґани. Заповідник «Ґорґани»  – це природний еталон, недоторканий діяльністю людини. Тут господарем виступає сама природа. Ніхто нічого не рубає, не підбирає, не зриває.
У Ґорґанах найбільш виразно проявився вплив останнього вюрмського льодовикового періоду. Це наклало певний відбиток на морфологічну структуру ландшафтів та характер рослинного покриву майже всіх висотних смуг. У високогір’ї збереглися сліди зледеніння з осередками арктоальпійської флори, а у лісовій зоні заповідника оберігається єдиний в Європі та у світі масив пралісу сосни кедрової європейської. Ліси, на долю яких випало кілька льодовикових епох вижили, знайшовши свій пристанок у Ґорґанах.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top