Літературні поради “Що читати цього літа”

Був тихий ранній ранок, і містечко, ще оповите темрявою, безтурботно спочивало. У повітрі вчувалося літо, і вітрець віяв по-літньому, і все навколо повільно й розмірено дихало теплом. Досить було встати з ліжка й визирнути у вікно, щоб побачити: це ж і є початок справжнього вільного життя, перший ранок літа.

Р. Д. Бредбері “Кульбабове вино”

У доброму серці має бути вічне літо

Селія Такстер

1 червня 2022 року бібліотекарі бібліотеці-філії № 3 (вул. Хоткевича,52а) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради давали літературні поради “Що читати цього літа”.

Книга – одна з життєво необхідних речей  у наших тривожних наплічниках та валізах, що ми збирали поспіхом на початку війни. Для багатьох із нас під час війни улюблені книги стали справжніми друзями: порятунком, надією або гарним спогадом з минулого життя. Бібліотекарі, наші читачі ділилися враженнями від книг, які допомагали їм у ці складні часи. Омріяний відпочинок цього літа нам довелося відкласти до кращих часів, до нашої перемоги. А тоді ми із задоволенням поїдемо на наші моря,  в чудові українські степи, де вже не буде й духу осоружного окупанта. А поки наші відважні воїни захищають свободу і незалежність України, ми пропонуємо трохи поринути у чарівний світ книги. Це будуть гарні ліки для душі.  Радимо цього літа короткі історії від Бруно Ферреро та П’єра Лефевра для спокійного неквапливого читання, які спонукають читача поміркувати над власним життям та віднайти у своєму серці мир та гармонію.

 Пропонуємо роман Оксани Забужко «Музей покинутих секретів», і там ви  знайдете дуже багато про нинішню війну, її витоки. Ці роздуми дають надію на те, що хай як би складно  не було – Україна вистоїть.

Не залишить нікого  байдужим  «Кульбабове вино» Рея Бредбері. Ця книга – справжня енциклопедія літа. Автор описує дні у неіснуючому містечку Ґрінтаун 1928 року. Веселі пустощі безтурботних хлопчаків, кульбабове вино, яке готує дідусь. Воно – як чарівна капсула часу, що вбирає у себе досвід минулих літ, воно – як ностальгія за дитинством, у яке зможе хоча б на мить повернутися кожен. А яке літо без історій про відчайдушні пошуки скарбів? Маленьким шукачам пригод справжньою знахідкою буде книга “Острів Скарбів” Роберта Луїса Стівенсона. Це еталон пригодницького піратського роману. Таємнича карта безлюдного острова з захованим скарбом стає причиною зловісних змов, загадкових вбивств та інших захопливих подій. У книзі є все: і солоний морський вітер, і романтика далеких мандрів, й атмосфера справжніх пригод. 

Справжнім скарбом буде повість Туве Янссон “Літня книжка”

Софія з бабусею і татом проводять літо в хатинці на острові, оточені природою і майже на безлюдді. Тут неспішно минають дні, узбережжя обвівають вітри й оминають рибацькі човни, вряди-годи навідуються нечасті гості, а морем до берега прибиває залишені кимось «скарби». Бабуся з онукою вибираються на прогулянки і говорять про все на світі: про птахів і квіти, про Бога і страхи, про ночівлю в наметі, забобони, нестерпних родичів. І хоч вони й словом не згадують про найважливіше: про смерть мами і самотність, — любов і взаємне прийняття пронизують кожну хвилину їхнього маленького затишного літа. Також варто прочитати ще одну книжку Туве Янссон «Країна Мумі-тролів», або хоча б тільки “Небезпечне літо”. До речі, частину серії авторка писала під час російського вторгнення у Фінляндію і Другої світової війни.

А також радимо прочитати: “Митькозавр із Юрківки” Я. Стельмаха  та “Тореадори із Васюківки” В. Нестайка, “Мій друг Персі, Бофало Біл і я” У. Старка.

Також рекомендуємо прочитати:

Рей Бредбері”Літо, прощавай”. Продовження «Кульбабового вина», над яким автор працював більше 50 років після завершення першої частини. Зізнайтесь, ви теж скучили за чудернацькими пригодами Дуґласа Сполдінґа? Рей Бредбері”Літо, прощавай”. Цього разу тихий, розімлілий від літа, що затягнулось, Ґрінтаун, штат Іллінойс, здригнувся від справжньої війни — Дуґлас Сполдінґ із друзями проти усіх стариганів міста. Молодість проти старості, розквіт проти занепаду, запізніле літо проти неминучої осені. Хто переможе у цій війні? І чи бувають у таких війнах переможці та переможені? У романі «Прощавай, літо» автор шукає відповіді на ці запитання і дарує читачам можливість знову поринути у світ Дуґласа Сполдінґа. книги Твір “Літо, прощавай” Рея Бредбері відрізняються особливою атмосферністю, легкістю, літнім теплом. І в цьому немає нічого дивного: адже в цих творах письменник ділився найпотаємнішим – своїми дитячими спогадами. Ця книга дозволяє людині згадати про те, що всередині нього живе дитина. Що іноді потрібно робити зупинки і дозволяти собі отримувати задоволення від життя. Щоб потім спогади зігрівали серця людей довгі роки.

Френсіс Скотт Фіцджеральд «Ніч лагідна». Його варто прочитати хоча б тому, що сам автор вважав його своїм улюбленим. Теж багато у чому автобіографічна книга,у якій автор описав іншу сторону медалі свого, здавалося б, безхмарного життя із дружиною Зельдою, розповідає нам про зовні ідеальне подружжя психіатра Діка Дайвера та його заможної дружини (і, водночас, головної пацієнтки) Ніколь, що страждає від психічного захворювання. А ще – про любовний трикутник, який зароджується у променях сонячної Рів’єри, скелети у шафі, самопожертву та життєві повороти, на які зовсім не чекаєш.

Ельчін Сафарлі “Дім, де жевріє світло”

Ця книга – це листи, які пише бабуся своїй онуці. Ані уже за 70, але вона ніколи в житті не бачила онуку Флору. Вона мріє про зустріч із нею та своєї донькою, ділиться своїми думками, спогадами, роздумує про життя та дає поради. Книга пронизана любов’ю, сімейним затишком, морським повітрям. Після її прочитання залишається солоний смак моря, душевний спокій та віра в людей.

«Ukraїner. Країна зсередини»

Це медіапроект для прихильників, несподіваних географічних відкриттів та мультикультурності. У книжці зібрані найяскравіші моменти мандрівок Україною і найцікавіші історії її людей.

Ольга Вербенець «Літо. Страви на чотири пори року»

До книги увійшли переписи літніх страв: страв з овочів, холодників, печива з ягодами, прохолоджувальних напоїв та домашнього морозива. Любителі старосвітських трунків зможуть почерпнути рецепти цілющих наливок, а прихильники легких овочевих салатиків та літніх борщиків знайдуть тут нові рецепти корисних і смачних страв.

Читайте, готуйте і насолоджуйтеся справжнім феєрверком найрізноманітніших смаків, кольорів та ароматів!

 Добірка журнальних статей “Літо у розпалі” містить багато корисної інформації та пропонує план дій на гарячу пору року, а також поради,  як уберегтися від спеки та скористатися вітамінними принадами літа. Господині можуть переглянути рецепти та приготувати у себе вдома прохолодні літні напої, фруктово-ягідні десерти та інші смаколики. А справжнім майстриням, які не люблять байдикувати, пропонуємо створити чудове літнє намисто чи модну сумку власноруч.

Читайте надихаючі літні книги та дивіться відео на нашому You Tube каналі: https://youtu.be/qI8VehNVv0U

Бажаємо  вам перемоги, миру та спокою для читання  гарних книг.

  Відповідальні за проведення всі працівники.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top