“Рослини-лікарі”

Осінь несе з собою не тільки красу, а й неминучі респіраторні захворювання, викликані бактеріями і вірусами. І ми, звичайно, намагаємося знайти захист від численних застуд, відвідуючи аптеки. Але ж помічники нашому імунітету живуть зовсім поруч. Кімнатні рослини очищають повітря в приміщеннях від безлічі промислових забруднень і, що найважливіше, борються з патогенними бактеріями і вірусами.  

Щоб познайомити користувачів з лікувальним впливом рослин на здоров’я людини, 28 вересня 2020 р. в бібліотеці-філії №1 (вул. Вовчинецька, 206) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради бібліотекарі підготували та провели  еко-репортаж «Рослини-лікарі».

Бібліотекарі познайомили користувачів з літературою на книжковій викладці та з кімнатними рослинами, за якими доглядають у залах своєї бібліотеки.

Герань

З давніх-давен відома яскрава герань не тільки легка у вирощуванні, але і має ряд цілющих властивостей. Особливо її підвид «герань запашна» або «лимонна». Її листя видають чудовий аромат, іноді листочки цієї герані додають в чай. Але особлива цінність в противірусному ефекті ефірної олії герані — вона активно бореться з вірусами грипу та бактеріальними складовими різноманітних ГРЗ. А на додаток герань знімає депресію і покращує сон.

Монстера

Монстера — одна з невибагливих кімнатних вічнозелених рослин і вирощувати її зовсім не складно. Навіть в невеликих приміщеннях вона може вирости від півтори до двох метрів у висоту. Широке листя монстери виділяє речовини, що сприяють іонізації повітря, а також пригнічують розмноження мікробів і вірусів. А ще вона знімає втому і головний біль.

Красула

Якщо ваші діти схильні до частих вірусних застуд, розставте в дитячій кімнаті горщики з красулою. Це невисокий кущ сімейства товстянок, або грошове дерево, як його іноді називають. Її листочки і гілочки випромінюють потоки невидимі ​​нашому оку, але такі згубні для вірусів і бактерій фітонциди.

Опунція

З грипом і різними ГРВІ відмінно справляється кактус опунція. Вона не тільки має загальнозміцнювальну дію, але і підвищує захисні функції організму, зміцнює імунну систему, а також зарекомендувала себе прекрасним антибіотиком.

Лавр

Не тільки в засушеному вигляді, але і як зелений вазон, лавр благородний повинен зайняти почесне місце в вашому домі. Він активно бореться з вірусами і бактеріями. Завдяки багатому вмісту корисних мікроелементів, дубильних речовин і фітонцидів лавр робить цілющий вплив на імунітет і загальний стан організму, аж до хорошого настрою. Найголовнішою корисною властивістю лавра, в світлі профілактики застуд та інших більш-менш небезпечних респіраторних захворювань, є здатність його фітонцидів атакувати туберкульозну паличку.

Лимон

На особливому рахунку серед рослин, які очищують повітря, знаходяться цитрусові. «Лімунг», тобто «лікувальний» — так назвали лимон китайці. Його пахучі ефірні олії позитивно впливають на нервову, ендокринну та імунну системи. Домашні лимони мають цілющі властивості не тільки в плодах, а й в листі. Вони виділяють масу корисних речовин, що робить повітря в кімнаті вільним від патогенних мікроорганізмів, бактерій і вірусів — майже стерильним.

Фікус

Цілющі властивості фікуса вже дуже давно використовуються народною медициною. Різні настоянки і суміші допомагають при наступних хворобах:

  • мастопатія, міома, фіброма;
  • радикуліт, артрит, остеохондроз;
  • бронхіт, трахеїт;
  • кишкові розлади;
  • геморой;
  • неврастенія, депресивний стан;
  • зубний біль, пухлини ротової порожнини, кісти;
  • синці, гематоми, бородавки, жировики.

Тепер ви знаєте, якими корисними властивостями володіють ваші кімнатні улюбленці. Лікарські і мінеральні речовини, вітаміни і стимулятори – ось таке багатство міститься в деяких представників рослинного світу, які «оселилися» на підвіконні

.

 

 

 

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top