Творчий портрет “Григорій Михнюк – художник, педагог, поет”

“Що таке живопис? Колір, фактура, ритм, композиція! Все це дає цілісну картину, яка викликає у глядача ряд емоцій. Картина – це своєрідна сповідь художника, емоційний автопортрет художника в певний момент життя. Фарба, що виливається на полотно, забирає з собою частину емоцій автора, візуалізуючи його внутрішній стан.” Григорій Михнюк.

    28.03.2024 р. в читальному залі Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулося знайомство з творчістю художника творчий портрет “Григорій Михнюк – художник, педагог, поет” (до 80-річчя від дня народження художника). З такої нагоди онлайн користувачі  і відвідувачі читального залу мали змогу переглянути відео презентацію про його життя і творчість. Багато років працюючи в інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, Григорій Михнюк заслужив щиру повагу колег, студентів, шанувальників його таланту. Шлях Г. Михнюка до мистецтва був непростий. Він народився 29.03.1944 року. Дитинство було складним.

Родичів репресували і вивезли на північ Казахстану, батько загинув. Ще під час навчання у школі, спочатку у с.Павлівка, а пізніше у с.Ямниці, Григорій відчував великий потяг до мистецтва, до творення краси. Оволодіння фахом художника стало його заповітною мрією. Як тільки з’явилася можливість, він вступає до художньої студії в Івано-Франківську, влаштовується на роботу художником-оформлювачем. Після служби в армії (чотири роки прослужив на північному флоті) доля закинула його у м. Караганду, де проживали родичі та знайомі. Тут він створив сім’ю, влаштувався на роботу в художній фонд. Щоб утримувати родину, Григорій Дмитрович брався за різні замовлення, працюючи і як оформлювач, і як прикладник. Доводилось малювати рекламні афіші в кінотеатрі, виконувати монументальні роботи з розписом,  різьбленням,  карбуванням по металу і т.д.У художньому фонді Михнюк сформувався як майстер широкого творчого діапазону. Тут утвердились його професійні навички, мистецький талант, бажання творити красу і невтомно самоудосконалюватись. Григорій Михнюк з гордістю каже, що він з Павлівки, з любов’ю малює пейзажі рідного села, портрети земляків.У його роботах, як і в його поведінці, відчувається спорідненість з рідним селом, з образами, які сформували його духовний світ. Навіть у бажанні дбайливо упорядкувати свою майстерню, оточення, простежується  риса добропорядного сільського господаря – газди. Вражає його жадоба до творчості, одержимість, відданість мистецтву в непростих умовах нашої дійсності. Григорій Михнюк активно працює творчо, постійно перебуває у пошуку. Він регулярно бере участь у виставках. У 2004 році відбулася його персональна виставка у залі художнього фонду, на якій автор показав свій доробок у живопису і графіки. В пейзажах етюдного характеру автор прагне відтворити красу околиць с. Павлівка і карпатських хребтів. Натюрморти – це переважно квіти у вазах. У живописі Григорій Михнюк виступає як «закоренілий реаліст», прагнучи часом передавати об’єкти з фотографічною точністю, а от у графіці митець сміливо експериментує, прагне до створення  асоціативно-ускладнених композицій. Енергійний, дотепний, душа товариства, Григорій Дмитрович володіє даром доброти та людяності. Він одержимий новими планами і задумами. Художник Г. Михнюк зберігає відданість мистецтву, своєму покликанню і бажанню всебічно відобразити побачене і переосмислене.

Відповідальна за проведення заходу бібліотекар читального залу Дубовська О. П.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top