“Івано-Франківськ виріс”

                 9.10 – річниця створення Івано-Франківської  міської об’єднаної територіальної громади.

На сьогодні в нашій країни проводиться безліч реформ для покращення рівня життя населення. Одна з таких, яка є найуспішнішою — це реформа децентралізації. 12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження щодо визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей. В результаті в країні створено 1469 спроможних територіальних громад (в т.ч. 31 тергромада на непідконтрольній території в межах Донецької та Луганської областей).

9 жовтня – День створення Івано-Франківської ОТГ. За словами мера, це історична дата. Статут регулюватиме правовідносини між Івано-Франківськом та селами, які ввійдуть в ОТГ. Він гарантуватиме, що у всіх будуть і права, і обов’язки. Місто повинно рости. Громади сіл повинні вирішити, з ким вони будуть в майбутньому. Тому ми почали процес громадських обговорень, пропонуємо громаді висловитись з приводу створення ОТГ. Місто – це в першу чергу можливості, це якісні послуги. Медицина, освіта, боротьба з надзвичайними ситуаціями – все це в Івано-Франківську на хорошому рівні”, – зазначив міський голова Р.Р. Марцінків.

8 жовтня 2020 р. о 13.00 в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури міської ради  відбулася презентація   інформаційної виставки “Івано-Франківськ виріс” до річниці створення Івано-Франківської  міської ОТГ. В розгорнутому коментарі до виставки провідний бібліотекар читального залу Каретнікова Н.В. проаналізувала  основні переваги ОТГ: “Формується основа сильної країни. Повноваження, ресурси і відповідальність передаються від центральної влади на місця, бо тільки так можна побудувати міцну державу, стійку до політичних змін всередині та зовнішніх зазіхань.З держбюджету, ОТГ напряму отримують гроші на освіту, медицину, спорт, культуру, соціальний захист. За державні гроші є можливість реалізовувати власні проєкти. Чим активніше громада, тим більше проєктів буде реалізовано. Відповідно ОТГ більше зароблятиме і більше витрачатиме на розвиток територій. Це буде стимулом для залучення додаткових інвестицій. А надалі — для поліпшення життя людей. Отож, спроможна громада  – це ефективна, зрозуміла і зручна для мешканців система управління територією.У спроможних громадах активізуються місцеві  лідери. Країну, яка складається з таких сильних громад, важко розхитати  зсередини і легко захистити зовні…

  Актуальні публікації в періодичних виданнях, книги, законодавчі документи, представлені на виставці,  привернули увагу наших користувачів, дали можливість ближче ознайомитися з метою створення ОТГ, стратегією розвитку, перевагами управління та найближчими перспективами ОТГ. 

Відповідальна за проведення заходу провідний бібліотекар читального залу Каретнікова Н.В.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top