Профтайм “Обери своє, обери краще, обери майбутнє”

Одним із найважливіших кроків у житті кожного із нас є вибір професії. Від того, яким він буде залежить, як складеться подальше наше життя. Для прийняття правильного рішення при виборі професії необхідно враховувати ряд факторів – власні побажання, психологічні особливості та можливості й потреби ринку праці.

12.05.2020 року працівники бібліотеки філії №6 (вул. Вовчинецька,188) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради для  тих хто шукає свій життєвий шлях  підготували корисні поради «Обери своє, обери краще, обери майбутнє»:

  1. Потрібно дуже добре думати: чого ти прагнеш в своєму житті, чим тобі подобається займатися, який би робочий графік тебе б влаштував, на яку зарплатню ти розраховуєш, щоб не тільки на хліб з маслом вистачало, а й на відпустку двічі в рік.
  2. Одразу не вийшло визначитися з професією? Варто звернутися до актуального класифікатора професій та звузити коло пошуку, визначивши спектр принаймні з 10 напрямків, цікавих саме тобі.
  3. Прослідкуй за власною поведінкою: які нахили в тебе проявилися під час навчання в школі; які таланти ти в собі відкрив; чи вдається тобі згуртувати людей та поставити правильно кінцеву задачу для колективу, чи, можливо, тобі комфортніше перебувати в ролі виконавця та слідувати покроковим вказівкам іншої людини? А, може, в тобі сидить «юний винахідник» і найбільше задоволення ти отримуєш, коли майструєш щось власними руками?
  4. Проаналізуй обране тобою коло професій, не соромся поспілкуватися з представниками цих професій та дізнатися якомога більше нюансів. Важливо дослухатися не тільки до плюсів, але й до мінусів, зрозуміти потенційні проблеми, з якими ти неодмінно будеш мати справу. «Обізнаний – значить озброєний»!
  5. Візьми аркуш паперу та розділи на дві колонки. В першій колонці напиши перелік з якостей/здібностей/рис характеру, якими має бути наділена людина тієї чи іншої професії. До другої колонки занотуй ті якості з першої колонки, які властиві саме тобі. Тут важливо бути максимально об’єктивним сам до себе та не прикрашати дійсний стан речей.
  6. Звернись в місцевий або обласний Центр зайнятості населення. Поцікався в них, на які професії є наразі найбільший попит, скільки складає заробітна платня, де розташовані підприємства з вакантними посадами (в місті або за його межами) – одним словом, дізнайся якомога більше інформації. Захопи декілька брошурок, аби не забути купу обговореної інформації
  7. Тверезо оціни кількість часу, що залишилася до моменту вибору професії: вступ до професійно-технічного училища, здача ЗНО, випуск зі школи, від’їзд за кордон тощо. Це необхідно для визначення подальшого плану дій: можливо в тебе ще є час щоб підтягнути свої skills (англ. «навички»), виховати якості характеру, завести необхідне коло знайомств і тощо. Наприклад, піти на курси іноземних мов або креслення, записатися в драматичний гурток чи найняти репетитора з математики.
  8. Послухай своє оточення: рідних, знайомих, друзів. З’ясуй, чи можуть вони стати на твоєму шляху до твоєї мрії? Чи є інші перепони, через які ти можеш схибити із вибором?
  9. Визнач перелік навчальних закладів, де ти можеш отримати професійну освіту за даним напрямком. Проаналізуй переваги та недоліки навчального процесу. З’ясуй подальшу можливість працевлаштування за спеціальністю від того чи іншого ВНЗ.
  10. Зроби остаточний вибір. Не звертай з попередньо окресленого шляху та не лякайся труднощів. Можеш, звичайно, ще порадитися з батьками та друзями, але пильнуй, аби цей крок тоді не став твоєю фатальною помилкою.
  11. Після закінчення карантину прийди до нас в бібліотеку, де завжди можна знайти відповідь на всі питання які тебе цікавлять і познайомитись з літературою яка представлена на книжковій виставці «Професія: моделюємо успіх» А саме:

      Професійне самовизначення старшокласників: методичний посібник.- К.: Вид. дім «Шкіл.світу», 2006.- 128 с.

      Сухенко Т Як обрати професію майбутнього: посіб. З профорієнтації для молоді віком від 13 до 80. –Х.:Фоліо,2016.-80 с. Та  ряд газетних і журнальних статей, буклети.

Отже, обери свій шлях, обери свою професію, знайди себе  – і  ти не пошкодуєш, адже це так важливо отримувати від життя насолоду.

Відповідальна Подолецька Г.І.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top