“Казки, що вчать толерантності”

                                                                    “Поведінка – це дзеркало у якому

                                                               кожен показує свою подобу”

(Й.Гете)

       16 листопада в усьому світі відзначають Міжнародний день толерантності. Його запровадили в 1995 році за рішенням ЮНЕСКО.

 14 листопада 2021 р завідувачка бібліотеки-філії №13 (с. Хриплин, вул. Берегова 4в) МЦБС  Департаменту культури Івано-Франківської міської ради організувала захід “Казки, що вчать толерантності”.  

А що ж  таке толерантність?

Толерантність – це милосердя, добро, дружба, співчуття. Толерантність означає терпимість до інших думок, поглядів, традицій.  Толерантність – це шлях до згоди, миру і гармонії. Толерантність є  важливою  рисою характеру.  Навчання толерантності потрібно починати з дитячого віку і незамінним помічником у цьому стануть казки.

Барвисті, яскраві, надзвичайно цікаві сторінки казок з яких діти можуть пізнати та зрозуміти різницю між добром та злом, навчитися поважати дорослих та батьків, бути доброзичливими, співчутливими та щирими, не зраджувати друзів, і не боятися “особливих” дітей.

 Наш мудрий український народ створив золоту колекцію найкращих казок, які ввібрали вікову народну мудрість і навчають дітей доброти, справедливості, кмітливості, людяності та  любові: (“Ріпка”,”Рукавичка”, “Коза-дереза”, “Котигорошко”, “Мудра дівчина”, Про вірного товариша”…) – це лише маленька частинка того глибокого колодязя мудрості, який неможливо вичерпати, він завжди сповнений розуму і доброти.

   Заслуговують на увагу і казки, притчі та оповідання видатного педагога ХХ сторіччя, нашого співвітчизника – Василя Сухомлинського. Поетичні, щирі та дотепні, з глибоким підтекстом, вони пройняті любов’ю до дитини, до рідного краю, вчать доброзичливості, поваги до старших, відповідальності за свої вчинки.

 А  ще є й  казкова спадщина Братів Грімм,    чарівний світ казок Ганса Крістіана Андерсена,   найпопулярніші казки французького автора Шарля Перро, класика англійської літератури, одного з перших лауреатів Нобелівської премії – Редьярда Кіплінга. Поринувши в цікавий і таємничий світ казкових шедеврів цих знаменитих авторів, юний читач винесе звідти любов і повагу, дружбу і взаємодопомогу, терпіння, кмітливість і чесність, благородство та силу характеру – все це і є толерантність.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top