Клуб “Люди золотого віку”: година духовності “Цілюща сила коляди”

Колядки є невичерпним  джерелом духовності українського народу. Колядки – величальні календарно-обрядові пісні зимового циклу свят, переважно у словянських народів. Первісно колядки супроводжували язичницькі обряди. Колядки в розумінні  різдвяних пісень поширені в християн різних обрядів. У Західній традиції вони переважно описують різні біблійні епізоди, що передують  Різдву Христовому. Хоча такі колядки виникли на основі язичницьких, які співалися впродовж свят усього року, за утвердження християнства збереглися тільки зимові. Найдавніші задокументовані колядки відомі з часів  Римської імперії

15 січня 2023 року в читальному залі ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в рамках проєкту “Зимові канікулиі в бібліотеці” відбулась година духовності “Цілюща сила коляди” Всі присутні на зустрічі справді відчули цю цілющу силу, яка допомогла нам об’ єднатися в пісні і проявити кожному свій неповторний внутрішній свій, наповнити душі теплом та світлом Різдвяного дива. Було багато щирих розповідей, люди ділилися своєю радістю і тривогою, переживаннями за долю України. Співали, колядували, читали вірші, а також об`єдналися в спільній молитві. Як зазначила п. Ярина  із Запоріжжя, “ ми маємо цінувати  даровану нам можливість бути разом, зустрічатись і ділитись духовністю”. Вона зізналась, що давно мріяла потрапити в таке товариство, де люди так цінують один одного і діляться найсокровеннішим. 

Січневі іменинники нашої спільноти отримали подарунки та фото на пам`ять. До уваги користувачів читального залу ЦБ була представлена бібліотечна виставка “Від Різдва до Водохреща”.

Відповідальні за захід  – І. Тарновецька-Мороз і Н. Каретнікова.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top