Комора здоров’я “Запросіть гарбуз до столу”

“Я чудовий дар осінній
З гарним та смачним насінням.
Хто їсть кашу гарбузову,
Буде сильним і здоровим”

12.09.2022 року в бібліотеці-філії №13 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся захід присвячений королю осені – гарбузу. На захід були запрошені дорослі та діти.  

Давний, славний наш гарбуз…
Впродовж тисячоліть ти служив людям і не всі знають, що ти іноземець, бо насіння гарбуза було знайдено ще при розкопках перуанських гробниць. Звідти гарбуз потрапив до Єгипту та Китаю, а після відкриття Америки з диво-ягодою познайомилися і європейці. В Україну гарбуз потрапив на початку ХVI століття і зайняв своє почесне місце у народній медицині, кухні та обрядовості. Він так уже прижився на українській землі, що увійшов у фольклор як свій рідний.

Гарбуз – це справжня аптека у мініатюрі. Він працює на здоров’я людини практично без відходів. У ньому до 15% цукру, є крохмаль, калій, натрій, кальцій, магній, фосфор, залізо, мідь, кобальт. Головна цінність гарбуза – велика кількість каротину, в м’якоті багато вітаміну D. Ці вітаміни сповільнюють старість і допомагають підтримувати в нормі оптимальну вагу. Смачне і корисне насіння гарбуза. Воно багате жирами і білками, у ньому є смолисті речовини, фітостерини, вітаміни С і В. 

Гарбуз має і лікувальні властивості. Страви з гарбуза рекомендують людям із захворюванням органів травлення. Пектин та ніжна клітковина гарбуза корисні тим, хто страждає на атеросклероз.  Сирий гарбуз сприяє жовчовиділенню. А відвар з гарбузових хвостиків чудове полоскання при зубному болі. 

З гарбуза можна приготувати велику кількість різноманітних поживних і смачних страв: відварений гарбуз з маслом і сметаною, смажений і запечений гарбуз, рагу, запіканки, оладки, джеми, варення та киселі.

Присутні на заході почерпнули багато цікавої інформації  про чудового помічника людини – гарбуза, а для дітей бібліотекарка організувала майстер-клас на якому діти своїми руками з паперу і тканини робили гарбузові поробки. Вироби з дитячих рук вийшли оригінальні та яскраві,ними можна прикрасити оселю або комусь подарувати. Майстер-клас вдався, дітям дуже сподобалися їхні саморобки.

Відповідальна – Бабій О.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top