Мовний калейдоскоп “Неначе скарб дорогоцінний, ми рідне слово бережем… “

“Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову…”
Ліна Костенко

Мова – важлива ознака національної ідентичності, культури й історії народу. Як писав український письменник Василь Захарченко: «Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, які приносять її на вістрі ворожих списів». Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. 

Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси.

Також цього дня православна церква вшановує пам’ять святого Преподобного Нестора Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія  і Кирила,  і якого називають основоположником  письмової української мови.

В день української писемності та мови,09.11.2021 року, працівники читального залу ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували своїм користувачам відеопрезентацію “Неначе скарб дорогоцінний, ми рідне слово бережем…”. В презентації представлені цікаві факти про мову, історію її розвитку з прадавніх часів і до сьогодні. Вдалим музичним супроводом до відео презентації стала “Пісня  про українську мову” Івано-Франківського гурту “5-й океан”.

Незважаючи на багатовікову історію мови, потрібно пам’ятати, що українська мова перебувала під заборонами, утисками та репресіями майже чотири сотні років. Багато  українців навіть  загинули за право вільно розмовляти рідною мовою. Мова – це найбільший скарб будь-якого народу, і досвід людства переконує, що занепад мови – це знищення нації. Лише після незалежності України наша мова отримала нове життя, новий шанс на повноцінне існування. Однак проблема української мови залишається і досі, тому, на жаль, українцям у власній  країні потрібно боротися за свою мову. Нею треба розмовляти, писати, послуговуватися на різних рівнях.  Нашому поколінню випало складне, але почесне завдання – відродження української мови, держави, нації. І виконати його – наш громадянський обов’язок.

Відповідальна: Дубовська Оксана.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top