Правовий дайджест «Права і свободи громадян в умовах воєнного стану»

Тематика засідань клубу «Діалог» кожного року та місяця орієнтована на певні актуальні проблеми. Сьогодні Україна переживає період політичних, економічних та суспільних трансформацій. Війна 24 лютого 2022 року та територіальна окупація РФ наших земель, порушення українських кордонів, суверенітету та територіальної цілісності,  внутрішніх і міжнародних договорів, конвенцій, пактів, введення воєнного стану  спричинила необхідність змін і поправок нормативно-правових та законодавчих актів для будування, збереження та захисту незалежної, вільної, правової української держави.

13.04.2022 року о 13:00 бібліотекарі читального залу ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради в рамках засідання правового клубу «Діалог» провели зустріч із внутрішньо переміщеними особами (вул. Чорновола, 122). Темою нашого засідання був правовий дайджест «Права і свободи громадян в умовах воєнного стану», яку ми розглянули в контексті сьогоденних подій. Ми повинні підтримати та надати інформацію усім громадянам, які внаслідок збройного нападу РФ на Україну опинилися на окупованих територіях нашої держави.

На захід був запрошений правознавець, головний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дмитро Савуляк. 

«24 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України введено воєнний стан з 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Відповідно до ст. 106 Конституції України, Закону України “Про правовий режим воєнного стану»  було продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 26 березня 2022 року строком на 30 діб, згідно з Указом Президента. Під час воєнного стану змінюється правовий статус особистості, як фізичних, так й юридичних осіб, який є юридичним вираженням, закріпленням міри свободи і особистості в тій чи іншій країні.

В період воєнного стану Україна та ЄС запровадили спеціальний захист внутрішньо переміщених осіб, що змушені були залишити своє місце проживання. На законодавчому рівні, згідно Конституції України, законів України «Про права і свободи людини та громадянина», “Про правовий режим воєнного стану”, “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, наша держава гарантує ряд прав в умовах воєнного стану для внутрішньо переміщених осіб не тільки у нас, на території нашої держави, але і за кордоном. Допомога передбачає спрощену процедуру проживання та отримання всіх соціальних пільг», – прокоментувала у своєму виступі керівник правового клубу «Діалог» Майя Шегда.

Дмитро Савуляк чітко і конструктивно розповідав про права та свободи людини, гарантовані Конституцією України. Акцентував на установи соціального захисту та територіальні громади Івано-Франківська та області, на порядок отримання безоплатної правової допомоги та правові центри, де вони можуть дізнатися про свої права та шляхи їх захисту.

Кожна зацікавлена особа розповідала свою непросту життєву ситуацію, отримала відповідь та рекомендації юристів для полегшення перебування, працевлаштування, адаптації родин на теренах нашого краю. 

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top