Профілактичний бібліосанбюлетень “Альтернатива курінню – здоровий спосіб життя”

   Щороку 31 травня весь світ відзначає День боротьби з тютюнопалінням. У цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції. Кампанія спрямована на поширення інформації про небезпеку тютюну і його негативний вплив на здоров’я. Заходи, що проводяться у рамках кампанії Всесвітнього дня без тютюну, також спрямовані на зниження захворюваності і смертності, що спричинені вживанням тютюну.

Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. Натепер, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей. Очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.

31.05.2022 р. о 13:00 в читальному залі  Департаменту культури міської ради відбувся захід, присвячений міжнародному дню боротьби з тютюнопалінням. В рамках проєкту “Бібліотека в дворах” працівники бібліотеки підготували книжкову викладку літератури “Ти палиш, а світ задихається”, на якій були представлені книги і статті з газет та журналів, які доводять, що курити цигарки – це шкідливо.

На вулиці біля приміщення читального залу ЦБ був презентований  профілактичний бібліосанбюлетень “Альтернатива курінню – здоровий спосіб життя”, який містить інформацію про шкідливий вплив паління сигарет на здоров’я людини.

Перехожі і гості міста із цікавістю слухали інформацію про цю шкідливу звичку та приймали в подарунок буклети. Бібліотекарі також запрошували приходити до читального залу ЦБ, стати користувачами бібліотеки.

Всі форми споживання тютюну, включаючи паління сигарет, сигар, трубок, жувального або нюхального тютюну, а також вплив продуктів його згоряння на тих, хто не палить (пасивне або вимушене паління), значно підвищують захворюваність і передчасну смертність, що спричиняються більш як 20 різними хворобами.

Чому ж так важливо кинути палити? Хоча б тому, що завдяки цьому сміливого кроку можна отримати безліч переваг.

По-перше, у людини покращується імідж. Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, завжди знаходяться у відмінній формі.

По-друге, після відмови від паління ви відчуєте поліпшення здоров’я. Дослідження, проведені за останні роки, показали, що курці більш схильні до раку легенів, інсультів і серцевих нападів, порівняно з людьми, які не курять.

Цей день  є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку несе здоров’ю суспільства тютюнопаління, допомоги людям, які бажають позбутися цієї шкідливої звички та пересторога для тих, хто ще не пробував курити.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top